Beverley Food Festival ruszy w tym roku z jeszcze większą pompą niż poprzednio – został bowiem połączony przez organizatorów z festiwalem piwa, organizowanym zwykle również w październiku. Organizatorzy spodziewają się tysięcy uczestników, którzy pozwolą, by smakowite potrawy i wyborne piwo drażniły ich kubki smakowe. To już ósma edycja Festiwalu, który każdego roku cieszy się olbrzymią popularnością!
Beverley Food Festival już w tę niedzielę!
James Harper, który stał na czele komitetu organizatorów poprzedniego festiwalu piwa, jest przekonany o tym, że połączenie obu wydarzeń jest czymś niezwykłym i wspaniałym – porównuje je do smaku pysznego jedzenia spożywanego ze świetnym piwem – a to jego zdaniem niemal niebiańska przyjemność! Dzięki temu, że uda się połączyć oba wydarzenia w jeden duży festiwal, organizatorzy chcą przyciągnąć więcej gości, prezentując na przykład wiele różnorodnych gatunków złocistego trunku.

Tym, którzy z pewnych względów nie zdecydują się na skosztowanie wybornego piwa, pozostaną lokalne i regionalne przysmaki, prezentowane przez wystawców na bez mała stu stoiskach. Osoby, które wezmą udział w festiwalu, będą mogły się przekonać, jak wysokiej jakości produkty powstają w regionie. Organizatorzy zapewniają także, że podczas festiwalu nie zabraknie rozrywki przeznaczonej dla każdego. Jedną z nich będą z pewnością pokazy gotowania, przygotowane przez szefów kilku z restauracji zaproszonych do udziału w festiwalu. Zdradzą oni tajniki swojej sztuki, pokażą swoje popisowe dania i powiedzą, jak je przyrządzić. A z pewnością będzie na co patrzeć – wielu szefów kuchni, którzy będą brali udział w pokazach, zostało odznaczonych gwiazdkami Michelin! Ponadto będzie można wziąć udział w rozmaitych konkursach i zawodach zaplanowanych przez komitet organizatorski. Będzie to z pewnością nie lada gratka dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w niedzielę o godzinie 10.00 rano. Będzie mu przewodniczył burmistrz Beverley. Nie obędzie się również bez przedstawicieli lokalnych mediów, w tym miejscowej rozgłośni BBC.

Większość pokazów będzie odbywać się co pół godziny, by każdy miał szansę zobaczyć choć kilka z nich. Z pewnością warto!

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć tutaj  oraz w ulotce informacyjnej zamieszczonej na oficjalnej stronie Beverley:
http://beverley.gov.uk/downloads/bff_flyer.pdf.

W imieniu organizatorów  serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, organizowane hucznie już od prawie dziesięciu lat!

Źródła:http://beverley.gov.uk/downloads/bff_flyer.pdf,                                     http://www.visithullandeastyorkshire.com/, 
http://www.thisishullandeastriding.co.uk/