W Hull nie brakuje miejsc, w których dzieci mogą spotkać Świętego Mikołaja i otrzymać od niego drobny podarunek. Ale w większości z nich trzeba płacić, a przecież nie każdy rodzic może sobie na to pozwolić.

Dlatego w tym roku w Prospect Shopping Centre powstało miejsce, w którym na dzieci czekać będzie Święty Mikołaj, a za spotkanie z nim nie trzeba będzie płacić!

Menadżer centrum Lee Appleton powiedziała, że jej zdaniem każda rodzina powinna mieć możliwość spotkania się ze Świętym Mikołajem w grudniu. „To przecież właśnie takie spotkania powodują, że ten czas jest niezwykły, magiczny” — mówiła Appleton.

Menadżer podkreśliła, że przed świętami każdy z nas wydaje więcej pieniędzy. Z jednej strony musimy płacić za ogrzewanie domów, bo w grudniu jest już chłodno, a z drugiej przygotowujemy się na święta, kupujemy prezenty, żywność. Imigranci bardzo często wyjeżdżają, by spotkać się z rodziną, co dodatkowo podnosi sumy pieniędzy wydawane o tej porze roku. „Z tego powodu zdecydowaliśmy, że nie tylko Santa’s Grotto w Prospect Shopping Centre, ale też cała seria wydarzeń dla dzieci i nie tylko, związanych ze świętami, będzie zupełnie bezpłatna” — powiedziała Appleton.

W ubiegłym roku w centrum Prospect Shopping Centre ze Świętym Mikołajem spotkało się ponad 200 dzieci. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe.

Santa’s Grotto w Prospect Shopping Centre czekać będzie na dzieci w tym roku w soboty 10 i 17 grudnia.

Na 17 grudnia zaplanowano także imprezę tematyczną o charakterze rodzinnym „Little Elves Disco”. Cały foodcourt centrum handlowego Prospect Shopping Centre zamieni się w jedną, wielką dyskotekę. Wśród atrakcji zaplanowano między innymi malowanie twarzy. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na cele charytatywne.

Także w sobotę 10 grudnia odbędzie się w galerii handlowej impreza o tematyce świątecznej. Początek o godzinie 12.00 na parterze, kontynuacja na terenie foodcourtu.