Władze Hull podpisały umowę z nowym partnerem energetycznym, firmą Willmott Dixon’s Energy Services. Dzięki temu nawet dwa tysiące gospodarstw domowych w mieście będą płacić mniej za energię!

Umowa między miastem a firmą Willmott Dixon’s Energy Services zobowiązuje ją do wprowadzenia w życie środków, dzięki którym utrata energii przez wybrane budynki w mieście będzie mniejsza. To z kolei przyczyni się do płacenia niższych rachunków za energię. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ociepleniowe przy pierwszych 329 domach przy Preston Road rozpoczną się już w lutym. Kolejnych 1670 domów w Orchard Park będzie docieplanych od początku marca.

Pieniądze, dzięki którym możliwa jest realizacja programu, zostaną pozyskane częściowo z ECO – Energy Company Obligation. Warto zaznaczyć, że Hull jest jednym z nielicznych miast, które przez okres pięciu lat współpracować będą z zewnętrznym partnerem w celu wypracowania rozwiązań pozwalających mieszkańcom płacić mniej za energię i czyniących miasto przyjaznym środowisku. Obecnie firma Willmott Dixon’s Energy Services współpracuje z następującymi władzami lokalnymi w Anglii: Oxford City Council, Bristol, West Yorkshire Combined Authorities oraz Association of Greater Manchester Authorities.

Radny John Black, który w radzie miejskiej odpowiada za infrastrukturę mieszkalną, powiedział, że program, którego realizacja rozpocznie się w lutym, pozwoli w dalszej perspektywie uczynić Hull jednym z najbardziej wiodących miast w całej Wielkiej Brytanii pod względem zapobiegania utracie energii cieplnej. Władze realizują bowiem dziesięcioletni plan, którego celem jest przyznanie Hull tytułu UK Energy City.

Dyrektor zarządzający Willmott Dixon Energy Services, Robert Lambe, powiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat specjaliści z jego firmy będą pracować nad tym, by mieszkańcy Hull żyli w bardziej energooszczędnych domach i płacili tym samym mniej za energię. Dyrektor przyznał, że rozmowy z urzędnikami nie były krótkie, dlatego cieszy się, że projekt wchodzi właśnie w fazę realizacji.