Prace przy inwestycji przy Anlaby Road w Hull idą pełną parą. Inwestor chce zdążyć przed Wielkanocą. A jest jeszcze sporo do zrobienia, zanim klienci będą mogli zrobić pierwsze zakupy w największym w mieście supermarkecie Aldi, Home Bargains czy zjeść w nowym lokalu McDonald’s. 

Inwestycja powstaje na placu, na którym kiedyś znajdował się Tradex, nieopodal Iceland i Poundstretcher. Mark Taylor powiedział w imieniu sieci sklepów Aldi, że prace idą do przodu w bardzo szybkim tempie i wchodzą powoli w ostatnią fazę projektu. Dodał jednak, że nadal pozostaje sporo do zrobienia. Mimo to supermarket powinien zostać oddany do użytku przed Wielkanocą, podkreślił Taylor.

„Powstający przy Anlaby Road sklep będzie największym naszym supermarketem w Hull — jego powierzchnia wyniesie ponad 2100 metrów kwadratowych” — chwali się Taylor. I dodaje, że ma nadzieję, że zarówno restauracja McDonald’s jak i sklep Home Bargains również zostaną otwarte do Wielkanocy.

Rzecznik sieci McDonald’s nie powiedział jednak, czy uda się otworzyć restaurację tak szybko. Najpewniej pierwszego Big Maca będzie można zjeść przy Anlaby Road dopiero latem tego roku.

Rzecznik sieci supermarketów Aldi powiedziała, że dla pierwszych stu klientów, którzy przyjdą na otwarcie sklepu, przewidziane są specjalne bony z nagrodami. I podkreśliła, że sklep znajdzie się w dogodnej odległości dla wielu mieszkańców miasta, dlatego ma nadzieję, że chętnie będą oni kupować w nowym Aldi.

 Rzecznik sieci McDonald’s poinformował, że w nowej restauracji powstanie przynajmniej 65 miejsc pracy na pełen etat. W Aldi zatrudnienie znajdzie z kolei następne 40 osób. Dołączając do tego pracowników sklepu Home Bargains, w kompleksie powstającym przy Anlaby Road zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.