Władze Hull chcą wspomóc wszystkich poszkodowanych z powodu podtopień, które miały miejsce 5 grudnia br. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z redukcji podatku miejskiego Council Tax, a przedsiębiorcy z uchylenia Business Rate.
Hull City Council wyciąga rękę do poszkodowanych w powodzi
Wszyscy mieszkańcy, których domy zostały zalane 5 grudnia, mogą liczyć na redukcję Council Tax o 50% w okresie, kiedy ich mieszkania są naprawiane, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy. Ci, którzy z powodu wielkiej wody w ogóle musieli opuścić swoje domy, mogą ubiegać się o redukcję Council Tax w 100% za okres, kiedy musieli przebywać poza domem. Również tutaj okres maksymalnej redukcji podatku wynosi 12 miesięcy.

Wszyscy, którzy chcą ubiegać się o taką pomoc, mogą zadzwonić do Urzędu Miejskiego pod numer (01482) 300 300 w godzinach 8:00 – 19:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 8:00 do 13:00. Następnie odpowiedni wydział podejmie decyzję w kwestii udzielenia pomocy.

Również przedstawiciele biznesu, którzy zostali poszkodowani przez powódź, mogą liczyć na uchylenie opłat. Ci, którzy czasowo musieli wstrzymać swoją działalność, mogą ubiegać się o uchylenie płacenia Business Rates na okres od trzech do sześciu miesięcy, a ci, którzy cały czas prowadzili działalność, ale ucierpiała ona na skutek zalań, będą mogli domagać się częściowego obniżenia płatności.

W tym celu podobnie jak mieszkańcy będą musieli dzwonić do Urzędu Miasta, tym razem pod numer (01482) 300 301, również w godzinach 8:00 – 19:00 od poniedziałku do piątku oraz od 8:00 do 13:00 w soboty.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, radny Daren Hale, odpowiedzialny za strategiczne finanse, mówi: „To bardzo ciężki czas dla mieszkańców i przedsiębiorców, których posesje zostały zalane w trakcie powodzi. Uchylając Council Tax i Business Rate możemy zaoferować im pomoc” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/