Open Farm Sunday to akcja, w ramach której będzie można zwiedzić gospodarstwo rolne — Molescroft Farm Estate przy Beverley and Bishop Burton College.

Open Farm Sunday jest świetną okazją do zabrania dzieci na wieś i wyjaśnienia im w atrakcyjny sposób rzeczy, które są oczywiste dla nas — a dla nich już niekoniecznie: na przykład tego, skąd się bierze mleko czy mąka.

Tamara Hall, która zarządza farmą Molescroft Farm Estate przyznaje, że wiedza na temat tego, co dzieje się w gospodarstwach, jest znikoma i prowadzi do wielu pomyłek. „Na farmach jest tyle do odkrycia!” — Hall zachęca do odwiedzenia jej gospodarstwa. „Nasz zespół jest dumny z pracy, którą wykonuje każdego dnia. Chcemy się nią pochwalić podczas niedzielnego dnia otwartego, dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas”. Kobieta tłumaczy również, że rolnictwo ma obecnie bardzo duże znaczenie i w istotnym stopniu wpływa na naszą codzienność — chociaż często wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. „Chcemy przyczynić się do zmiany tego myślenia” — mówi Hall.

Podczas dnia otwartego na farmie Molescroft Farm Estate będzie można zobaczyć z bliska mieszkańców tego miejsca — w tym prosięta czy cielaki. Zwierzęta będzie można karmić pod czujnym okiem pracowników gospodarstwa. Zaplanowano także przejażdżki traktorem oraz pokaz tresury psów pasterskich.

Oprócz tego będzie można także przekonać się, czym różni się pszenica od innych zbóż. Na odwiedzających czeka także plac zabaw!

Warto podkreślić, że podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze, które zostaną potem przekazane na rzecz fundacji Liver Research, wspierającej osoby potrzebujące przeszczepu wątroby.

Goście będą mogli zwiedzać farmę w najbliższą niedzielę 11 czerwca 2017 w godzinach od 10.00 do 15.00.

Więcej informacji na temat niedzielnego wydarzenia, a także samej farmy Molescroft Farm Estate, znaleźć można na tej stronie internetowej. Zapraszamy!