Od zeszłego weekendu do 3 stycznia 2016 roku w Hull będzie można parkować w soboty i w niedziele za darmo na trzech wielopiętrowych parkingach w centrum miasta. W sumie władze miasta przygotowały około 1500 darmowych miejsc parkingowych.

Za darmo w soboty i w niedziele będzie można pozostawiać samochód na parkingach przy George Street, Osborne Street oraz Pryme Street. Co więcej, czas otwarcia parkingów zostanie przedłużony, by mogły z nich skorzystać także osoby robiące zakupy późnym wieczorem.

Radny Martin Mancey, który jest odpowiedzialny za miejsca parkingowe w Hull, powiedział, że władze mają nadzieję, iż dzięki darmowym i dużej czynnym parkingom więcej osób zdecyduje się na zakupy w naszym mieście, przyczyniając się do wzmocnienia lokalnej gospodarki. Mancey powiedział, że mile widziane są rodziny z dziećmi, które będą mogły teraz zostawić samochód w dogodnym miejscu i spokojnie udać się na zakupy.

Wielopiętrowe parkingi będą otwarte od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do środy, od 7.00 do 21.30 w czwartki, od 7.00 do 19.00 w piątki i w soboty oraz od 9.00 do 16.00 w niedziele.

Zniesienie na okres świąt Bożego Narodzenia opłat parkingowych decyzją władz miasta dotyczy tylko trzech wymienionych wcześniej parkingów wielopiętrowych. Kierowcy są zobligowani do płacenia za parkowanie w innych miejscach w mieście zgodnie z obowiązującymi taryfami przez siedem dni w tygodniu.

Pozostałe parkingi nie będą również czynne dłużej niż zwykle. Warto o tym pamiętać, wybierając się do miasta na zakupy!

Należy również zwrócić uwagę na to, że okres świąteczny jest czasem, w którym sprzedawcy obserwują wzmożony ruch. Oznacza to, że pomimo dodatkowych bezpłatnych 1500 miejsc parkingowych w mieście trudno może być znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli pozostawić nasz samochód!