Restauracja Dope Burger (Anlaby Road) zajmująca się podawaniem jedzenia fast food poinformowała, że 25 grudnia będzie rozdawać bezdomnym ciepłe posiłki. Osoby, które nie mają dachu nad głową, będą mogły skorzystać z darmowych dań między 10.00 a 11.00.

Właściciel restauracji, Oliver Johnson, zapowiedział, że 25 grudnia będzie przygotowywać swoje sztandarowe burgery i rozdawać je bezdomnym. W ten sposób i oni będą mogli zjeść w te święta coś ciepłego.

Johnson powiedział, że sam nie może już doczekać się tego dnia, który — jak zaznaczył — spędzi nieco inaczej, niż zwykle. Mimo to cieszy się, że będzie mógł pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują.

Wiele osób, które dowiedziały się o akcji Dope Burger w Hull za pośrednictwem mediów społecznościowych, postanowiło przyłączyć się, oferując swoje wsparcie i pomoc. Johnson przyznał, że nie spodziewał się aż tak dużego odzewu i fali zainteresowania, która przekracza najśmielsze oczekiwania. „To wspaniałe, że tak wiele osób nas wspiera”, powiedział. Wśród osób, które zgłosiły się do pomocy, znaleźli się Dayle Coates i Carl Crowley. Zaoferowali oni, że będą rozdawać 25 grudnia ciepłą herbatę i szale, które osłonią bezdomnych przed przenikającym zimnem.

Dayle Coat powiedział, że kiedy usłyszeli o akcji organizowanej przez restaurację Dope Burger postanowili, że włączą się do pomocy. „Niektórzy mieszkańcy Hull są naprawdę w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Chcemy zrobić, co w naszej mocy, by ich wesprzeć” — dodał.

Oliver Johnson planuje rozpocząć wielkie świąteczne gotowanie o godzinie 9.00. Ma nadzieję, że to wystarczy, by przygotować odpowiednią liczbę burgerów. Zamierza również przygotować wcześniej sporo kanapek podawanych na zimno — tak, by mogły się nimi posilić wszystkie osoby, które przybędą po 11.00, kiedy wyjątkowa akcja się zakończy.

Restauracja Dope Burger działa w Hull od ośmiu miesięcy i z każdą chwilą cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z naszej strony nie pozostaje nic innego, jak pogratulować właścicielowi wspaniałego pomysłu ze świąteczną akcją charytatywną!