Policja opublikowała serię wyraźnych zdjęć złodziei sklepowych z taśm monitoringu. Teraz chce porozmawiać z podejrzanymi.
Policja w Yorkshire poluje na złodziei
W ciągu ostatnich miesięcy właściciele sklepów zgłosili wiele kradzieży. Inspektor Rob Cocker z Beverley Neighbourhood Police Team powiedział: „Przyjmiemy każdą pomoc w zidentyfikowaniu osób, które podejrzane są o popełnianie przestępstw na terenie East Riding”. Opublikowane zdjęcia są związane z kradzieżami w Cottingham, Anlaby, Willerby, Hessle, Goole, Bridlington i Hornsea.

W czwartek 2 października o 11.43 rano dwóch mężczyzn weszło do sklepu Co-operative Store przy Crescent Street w Cottingham. Osobno weszli do alejki z alkoholami i najprawdopodobniej ukryli kilka butelek w swoich ubraniach. Również w Cottingham doszło do innego przestępstwa, kiedy to dziwnie zachowujący się mężczyzna wszedł do sklepu Boots i wziął kilka paczek drogich maszynek do golenia, wartych £180, a następnie wybiegł i uciekł na swoim rowerze. Do zdarzenia doszło 19 września o 14:39.

12 sierpnia w Willerby ze sklepu Homebase Ltd. przy Beverley Road złodzieje ukradli 14 urządzeń do mycia okien firmy Karcher, których wartość wynosi £900. Na monitoringu widać jak dwójka mężczyzn wchodzi do magazynu, z którego najprawdopodobniej wynieśli towar.

Dzień później, 13 sierpnia, inny mężczyzna wszedł do Sainsbury`s przy The Square w Hessle i nie zapłacił za produkty w swoim koszyku. Do podobnego incydentu doszło w sklepie Co-operative 12 września w Howden, kiedy mężczyzna schował w ubraniu kilka kawałków mięsa i wyniósł je ze sklepu.

W Tesco w Goole 10 lipa mężczyzna z czarnym plecakiem wyniósł ze sklepu kilka playstation, a zapłacił jedynie za soczek. Kiedy bramki wykryły ukryty w plecaku sprzęt, mężczyzna zaczął biec, a ochroniarzom nie udało się go złapać. Najprawdopodobniej uciekł czerwonym Citroenem.

Opublikowane przez policję zdjęcia są bardzo wyraźne, dlatego funkcjonariusze mają nadzieję, że przestępców uda się szybko złapać. Wszyscy, którzy posiadają informacje umożliwiające zidentyfikowanie osób, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 101.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/