Nikt nie wyjdzie zawiedziony z pierwszego w historii festiwalu Beverley Wine & Cheese Festival – organizatorzy postawili sobie bowiem za cel podrażnić kubki smakowe każdego z gości, zachwycić smakiem wyjątkowego wina i pysznych serów. To wszystko już pod koniec listopada w Beverley!
Początek nowej tradycji? Pierwszy w historii Festiwal Wina i Sera w Beverley!
Festiwal rozpocznie się w piątek, 29 listopada (tego samego dnia, co Christmas Lights Switch-on) i potrwa do soboty. Organizatorzy chcą, by stał się tak samo dużym sukcesem, jak organizowany około miesiąca wcześnie festiwal Beverley Real Ale. James Harper, główny organizator obu tych wydarzeń, powiedział, że idea Festiwalu Wina to pomysł jednego z członków jego zespołu, który nie przepada za piwem. Organizatorzy postanowili zatem najpierw zorganizować Real Ale, by zaspokoić gust i smak każdego prawdziwego piwosza, a potem ukłonić się w stronę znawców i miłośników dobrego wina – stąd Beverley Wine & Cheese Festival. Harper powiedział także, że zdaje sobie sprawę, że festiwale stały się w ostatnim czasie bardzo popularne – impreza poświęcona winie będzie okazją do skosztowania najlepszych gatunków tego trunku.

Na stronie internetowej organizatorzy imprezy podają jeszcze jeden powód, dla którego zdecydowano się zorganizować imprezę – święto wina, szampana i dobrego sera. Czytamy tam, że Beverley staje się powoli znane w regionie z wyśmienitego jedzenia dostępnego w wielu wysokiej klasy miejscowych knajpkach i restauracjach. Poza tym Beverley słynie także z wielu festiwali i imprez masowych. Organizatorzy postanowili zatem połączyć oba te fakty i dodać jeszcze jedno wydarzenie do kulturalnego kalendarza miasteczka.

Festiwal odbędzie się w Masonic Hall przy Trinity Lane w Beverley. Obowiązują bilety – najlepiej dokonać ich zakupu przed rozpoczęciem wydarzenia (są wówczas nieco tańsze, kosztują 10 zamiast 14 funtów). Jedynie na sobotnią, popołudniową część wydarzenia będzie można wejść kupując wejściówkę bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Koszt 5 funtów.

Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować co najmniej 40 różnych gatunków wyśmienitych win. Nie zabraknie również najlepszych odmian szampana i doskonałych w smaku serów. W dużej mierze jest to zasługa jednego z głównych sponsorów wydarzenia – Vanessy Barker, właściciela Vanessa’s Deli. Kobieta twierdzi, że jest zaszczycona, mając możliwość wspierania tak wspaniałej, dopiero rodzącej się idei. Uważa, że pomysł na zorganizowanie festiwalu poświęconego winie i serom jest wspaniały. Tym bardziej, że – jak podkreśla Barker – mieszkańcy Beverley mają doskonały smak, uwielbiają dobre jedzenie i z pewnością docenią Wine & Cheese Festival. Spodziewa się ona dużego zainteresowania wydarzeniem. Co więcej, jest przekonana, że impreza przyciągnie do Beverley ludzi z regionu, którzy – zafascynowani wspaniałymi, miejscowymi smakami – być może zdecydują się dokonać w Beverley zakupów, wspierając tym samym lokalną gospodarkę. Już podczas samego festiwalu będzie można naturalnie zakupić wybrane przez siebie wina i inne prezentowane specjały – oczywiście, jeśli uznamy po wcześniejszej degustacji, że nam odpowiadają. Wino może się okazać doskonałym prezentem na Gwiazdkę dla bliskiej nam osoby!

Organizatorzy zachęcają gości do przebrania się w stroje z epoki, by uczynić Beverley Wine & Cheese Festival naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Całości dopełni grana na żywo muzyka. Impreza z pewnością będzie wiązać się z wieloma niezapomnianymi wspomnieniami! Więcej informacji tutaj. W imieniu organizatorów i własnym zapraszamy serdecznie.

Źródła: http://www.beverleywinefestival.co.uk/, http://www.hulldailymail.co.uk/