hull.plChoć prawdziwe piękno i seksapil tkwi w naszej głowie, to wybory Miss zawsze przyciągają wielu widzów. Męska część wzdycha z tęsknoty, żeńska zwykle z zazdrości. 
Przed nami II edycja konkursu Miss Polonii.

Pierwsza impreza miała nazwę Miss Polonii Greater Manchester, jednakże cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili zaprosić do konkursu Polki mieszkające w północnej Anglii. 
Finał konkursu jest zaplanowany na 13 maja 2011 w Manchester, ale za nim do niego dojdzie kandydatki na przyszłą Miss muszą przejść poszczególne etapy konkursu. 
Warunkami zgłoszenia się do konkursu są, zamieszkanie w północnej Anglii i przynajmniej jeden rodzic Polak. Do konkursu mogą zgłaszać się kandydatki bez względu na stan cywilny w wieku minimum 17 lat, nie ma natomiast górnej granicy. 
Aby w ogóle wziąć udział w konkursie każda z kandydatek musi wysłać swoje zgłoszenie, które jest przyjmowane drogą mailową. Każde zgłoszenie powinno zawierać wypełnioną czytelnie i podpisaną kartę zgłoszenia, która to karta dostępna jest na oficjalnej stronie konkursu www.MissPolonii.co.uk. 
Do poprawnie wypełnionego zgłoszenia należy dołączyć trzy aktualne zdjęcia: portret, sylwetka jak również zdjęcie dowolne. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 31 stycznia 2011. 
Następnym etapem konkursu są castingi , które odbywać się będą w miesiącu lutym, w ramach których zostanie wybranych piętnaście kandydatek, z których publiczność za pomoc sms-ów wyłoni finałową szczęśliwą dwunastkę. 
Przed finalistkami czas wyrzeczeń i ciężkiej pracy, czas sprawdzenia się w trudnych sytuacjach, gdyż w marcu i kwietniu będą uczestniczyć w zajęciach z choreografem, stylistkami i fotografami. Oprócz zajęć z tańca, kandydatki na Miss będą miały naukę chodzenia, robienia fryzur i makijażu, jednym słowem autoprezentacji. Pokazy konkursowe, prezentacja na wybiegu wymaga dużej siły psychicznej i dyscypliny. 
Finałowy koncert odbędzie się w piątek 13 maja 2011. Na koncercie oprócz pięknych kandydatek na Miss nie zabraknie artystów i gwiazd z Polski. 
Kandydatki oceniać będzie profesjonalne Jury. 
Koronę swej następczyni przekaże Miss Polonii Greater Manchester 2010 – Anna Bronś. 
Nagrodą główną konkursu jest skuter ufundowany przez sponsorów konkursu Miss Polonii North England. 

Jeśli kochasz życie bez ograniczeń i schematów to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy więc do wspólnej zabawy i mamy nadzieję, że fantastyczna atmosfera poprzedniego konkursu się powtórzy.
Karta zgłoszenia do pobrania na stronie: www.MissPolonii.co.uk
Karte zgłoszenia wraz z fotkami prosimy wysyłać na adres: gazeta@inforama.co.uk