Firma Arco zamierza rozbudować swoje centrum dystrybucyjne i magazyn w Hull. Dzięki tej olbrzymiej inwestycji w mieście powstanie około 200 miejsc pracy!

Firma Arco już złożyła wniosek do władz miasta o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji. Jej wartość wyniesie w sumie 25 milionów funtów. Magazyn będzie nosić nazwę NDC2 i stanie przy A63.

Powierzchnia magazynowa nowego centrum dystrybucji będzie wynosić około 25 tys. metrów kwadratowych. W części budynku znajdzie się dział odpowiedzialny za logistykę. Tam także znajdą się kolejne miejsca pracy.

Dyrektor zarządzający firmy Arco, Neil Jowsey, powiedział, że przedsiębiorstwo jest przywiązane do Hull i chce, by dzięki jego rozwojowi jak najbardziej zyskała także lokalna gospodarka. „Chcemy dać pracę mieszkańcom okolic. W tej sytuacji decyzja o tym, że nowy magazyn stanie właśnie w tej okolicy, była zupełnie naturalna” — mówił Jowsey.

Warto podkreślić, że projekt planowanego centrum Arco został stworzony przez lokalnych architektów i ekspertów. Jowsey powiedział: „Budynek zaprojektowali architekci z biura Alan Wood and Partners w zgodzie z najnowszymi standardami. Magazyn doskonale wpisze się w okoliczny krajobraz i w otoczenie”.

„Fasada budynku będzie kolorową mozaiką z dominacją koloru niebieskiego i szarego. Dzięki temu  z jednej strony magazyn będzie pasować do pozostałych budynków w okolicy, pozwalając nam z drugiej strony zapewnić sobie stabilny, zrównoważony rozwój i zapewnić sobie świetlaną przyszłość w Hull” — dodał dyrektor Arco.

W tej chwili ukończono już prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję, takie jak zabezpieczenia antypowodziowe czy drenaż. Spełniono także wszystkie warunki konieczne do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowlane ruszą w przyszłym roku. Magazyn ma być czynny za dwa lata. I to wtedy najprawdopodobniej ruszy rekrutacja do pracy przy obsłudze dystrybucji i logistyki towarów.