Nie daj się oszukać! Oszuci udający pracowników charytatywnych uzbrojeni w terminal do płatności zbliżeniowej przekonującą ludzi w centrum Hull do przekazania pieniędzy na cele rzeczywiście istniejącej organizacji „Hull i East Yorkshire Mind” charytatywna zajmująca się zdrowiem psychicznym. Niestety zebrane w ten sposób pieniądze nigdy do w.w. organizacji nie dotrą.

Osoby pozbawione skrupułów, fałszywie twierdzące, że są z organizacji charytatywnej, sprzedają opaski na rękę przechodniom. Fałszywi zbieracze funduszy podchodzą do przechodniów i sprzedają im opaski na rękę. Proponują szybką i „bezpieczną” transakcję z pomocą terminala zbliżeniowego.

Organizacja charytatywna Hull i East Yorkshire Mind, której siedziba znajduje się przy Beverley Road w Hull, przypomina o zwiększonej czujności i ostrożności przy przekazywaniu pieniędzy każdemu, kto nie ma oficjalnego identyfikatora organizacji charytatywnej:

„Jesteśmy dumni z naszych wysiłków na rzecz zbierania funduszy w społeczności lokalnej i jako organizacja polegamy na tych darowiznach które pomagają nam kontynuować naszą pracę zmieniającą życie wielu osób. Nie moglibyśmy wykonywać naszej pracy bez tych niesamowitych zbiórek funduszy. Jesteśmy zarejestrowani w The Fundraising Regulator (Charity Number 1101976) i ściśle przestrzegamy ich kodeksu postępowania w zakresie pozyskiwania funduszy – co oznacza, że ​​jesteśmy otwarci, uczciwi i legalni we wszystkich naszych działaniach w zakresie pozyskiwania funduszy. Jesteśmy rozczarowani, słysząc, że pojawiły się osoby fałszywie twierdzące, że reprezentują Hull i East Yorkshire Mind”.

Założona w 1976 roku fundacja Hull i East Yorkshire Mind każdego roku wspiera ponad 5500 osób w zakresie zdrowia psychicznego. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodych ludzi, którzy doświadczają różnych problemów ze zdrowiem psychicznym.

Fundacja opiera się na wsparciu lokalnych zbiórek pieniędzy. Jeśli chcesz przekazać darowiznę na rzecz Hull i East Yorkshire Mind, odwiedź stronę www.heymind.org.uk/donate.