Hull Daily Mail wyłoniło zwycięzcę konkursu na organizację charytatywną roku – został nią Uniwersytet Dziecięcy w Hull. Założona w 1996 roku przez dra Johna Buttricka organizacja ma za zadanie budzenie w młodych ludziach ciekawości i pasji, pokazywanie jak wspaniała może być nauka. Na realizację tego szczytnego celu otrzyma teraz 10 tysięcy funtów – jest to główna nagroda w konkursie organizowanym przez gazetę.
Uniwersytet Dziecięcy w Hull Organizacją Charytatywną Roku
John Buttrick będąc zastępcą dyrektora w jednej ze szkół w mieście postanowił pokazać dzieciom, że nauka nie kończy się za murami szkolnymi. Mężczyzna zrozumiał także, że jeśli uczniowie nie będą chcieli uczyć się sami z siebie, wszystkie wysiłki nauczycieli pójdą na marne i ostatecznie nie przyniosą większych korzyści. Organizacja rozwijała się z każdym rokiem tak, że dziś angażuje już ponad 30 tysięcy dzieci i współpracuje z nią 60 szkół! Wszyscy podkreślają, jak wiele do życia uczniów wniósł Uniwersytet Dziecięcy. Neil Hodgkinson, redaktor Hull Daily Mail powiedział, że dzięki zaangażowaniu dra Johna Buttricka i jego współpracowników udało się pokazać tysiącom uczniów, jak wiele możliwości na nich czeka. Podkreślił także, że jeśli chcemy obserwować zainteresowanie na twarzach dzieci, naszym obowiązkiem jest wspierać tę inicjatywę. Zdaniem redaktora, tylko dzięki wielu wysiłkom ze strony inicjatorów przedsięwzięcia oraz ich niezwykłemu zaangażowaniu miasto może cieszyć się kolejną wspaniałą placówką edukacyjną. Hodgkinson powiedział, że lokalna gazeta bardzo cieszy się z możliwości współpracy z Uniwersytetem Dziecięcym w Hull.

Dr Buttrick przyznał, że czuje się zaszczycony z racji przyznanego jego uniwersytetowi odznaczenia. Podkreślił, że pokazuje to, jak dużym zaufaniem i wiarą w możliwości jego zespołu została obdarzona placówka i wszystko to, co robią dla dzieci w mieście i okolicy. Buttrick podkreślił także, że Hull Daily Mail współpracuje z uniwersytetem od momentu jego założenia i pomaga mu rozwijać się. Przyznana nagroda jest tego doskonałym świadectwem i jednocześnie szczytowym punktem tej owocnej współpracy. Gazeta zobowiązała się ponadto wspierać inicjatywę Buttricka organizując wiele eventów w ciągu najbliższego roku. Dr Buttrick mówi, że każda forma pomocy jest cenna – wymienia wśród przykładów wycieczki organizowane przez gazetę dla dzieci uczęszczających na uniwersytet, w tym wyjazd do obserwatorium astronomicznego w Londynie, podczas której najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi badacze kosmosu. Wszyscy oczekują również na krok ze strony przedsiębiorców, którzy także mogą przekazać część funduszy na rzecz uniwersytetu, by umożliwić na przykład zorganizowanie wycieczek edukacyjnych dla najbardziej zasługujących na to uczniów.

Dyrektor Buttrick ma nadzieję, że dzięki nagrodzie uda mu się rozszerzyć działalność i dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieciaków. Uniwersytet pozostaje w kontakcie z wieloma szkołami z Hull i okolic, które zgłaszają do niego ciągle nowych uczniów. Jego zadaniem jest zabieranie dzieci ze szkół i przenoszenie ich do świata prawdziwej nauki, która – wbrew pozorom – nie zawsze musi być nudna, nieciekawa i odstraszająca. Każdy, kto chce się do tego przyczynić, może skontaktować się z redakcją The Hull Daily Mail i zaproponować swoją pomoc.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk