Szkoły rozpoczynają nowy rok szkolny w tym tygodniu i w momencie gdy wiele ograniczeń związanych z pandemią Covid zostało złagodzonych. Czego się spodziewać?

Jo Moxon, dyrektor ds. edukacji w Hull, powiedział: „Naprawdę nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego roku, w którym będziemy mogli skupić się na edukacji naszych dzieci. Powrót do szkoły przyniesie dzieciom wiele korzyści i mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym nie będzie już tylu zakłóceń co w zeszłym roku. Jedocześnie chcemy poinformować rodziny, że jako miasto zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec przenoszeniu Covid w szkołach”.

Służba zdrowia będzie nadal współpracować ze szkołami, uczelniami a w razie potrzeby zaproponuje tymczasowe środki zapobiegające transmisji wirusa.

Rodziny mogą również pomóc w zapobieganiu przenoszenia Covid w szkołach stosując się do poniżej wymienionych zaleceń:

  1. Jeśli dziecko ma objawy, zostaw je w domu i zarezerwuj dla niego test PCR
  2. Uczniowie szkół średnich i wszyscy dorośli powinni wykonywać test LFT dwa razy w tygodniu
  3. Bądź w kontakcie ze szkołą w sprawie chorób i innych obaw

Helen Christmas, kierownik ds. zdrowia publicznego dla dzieci i młodzieży, powiedziała: „Ten semestr powinien odbyć się bez zakłóceń. Jednak poziomy Covid w Hull pozostają wysokie, więc chociaż wiele ograniczeń zostało usuniętych, nadal musimy uważać, aby zminimalizować liczbę osób, które cierpią z powodu Covid. Zachęcam wszystkich, aby nadal często myli ręce, nosili zakrycie twarzy w zatłoczonych miejscach, zostawali w domu, jeśli źle się czują, i kontynuowali rutynowe testy LFT dla dorosłych i uczniów w wieku średnim”.