W środę w jednej z najpopularniejszy atrakcji w Hull wybuchł pożar. Oceanarium The Deep zostało natychmiast zamknięte, a goście ewakuowani. Kiedy ponownie będzie można je zwiedzać?

Na oficjalnym fanpejdżu The Deep na Facebooku napisano w środę: Prosimy nie odwiedzać nas w dniu dzisiejszym. Ze względu na pożar The Deep będzie zamknięte.

Pożar w budynku wybuchł około 12.30. Eksperci są przekonani, że w jednej ze skrzynek zawierających instalację elektryczną doszło do zwarcia. Skrzynka ta znajdowała się w okolicy pomieszczenia, w którym przebywają pingwiny. Tę część oceanarium otwarto niedawno, bo w 2014 roku.

Pożar udało się stosunkowo szybko opanować. Już około godziny 15.00 strażacy zajmowali się przede wszystkim oczyszczeniem pomieszczeń ze szkodliwego dymu, który mógłby zaszkodzić zwierzętom.

Trzeba podkreślić, że akcja ewakuacyjna przebiegła niezwykle sprawnie. Kiedy straż pożarna pojawiła się na miejscu zdarzenia, w budynku nie było już ludzi.

Niestety, nie zdążono na czas ewakuować pingwinów. Dlatego tuż po zakończeniu akcji gaśniczej, wezwano do nich weterynarza. Miał on ocenić, czy ze zwierzętami wszystko jest w porządku i czy dym spowodowany wybuchem ognia nie zaszkodził ich zdrowiu. „W tej chwili mamy na uwadze przede wszystkim zdrowie zwierząt. Sądzimy jednak, że nic im się nie stało. W każdym razie obecnie nie mamy informacji od weterynarza o tym, by którekolwiek ze zwierząt ucierpiało w pożarze” — powiedział strażak Dave Bristow. Informację tę szybko potwierdzili przedstawiciele oceanarium. Uspokoili tym samym miłośników zwierząt, którzy obawiali się o ich stan, dając temu wyraz w mediach społecznościowych.

Wbrew początkowym obawom, oceanarium The Deep będzie czynne już w piątek. Dlatego osoby, które zarezerwowały wcześniej bilety wstępu, mogą spokojnie przyjść i zwiedzić tę atrakcję. Warto jednak śledzić The Deep na portalach społecznościowych — tam będą pojawiać się najszybciej wiadomości związane z aktualną sytuacją w The Deep.