Gigantyczna ośmiornica  – Hull Kraken – ożywiła tego lata ulice i budynki miasta, przyciągając do niego ponad 2,4 miliona odwiedzających. Do podziwiania w Hull Maritime Museum, Princes Quay, Trinity Market, starym budynku M&S na Whitefriargate i Spurn Lightship, była to największa w całym mieście instalacja z mackami dostarczona przez firmę artystyczną Design in Air. Gniazdo jaj było również wystawione na moście Monument Bridge.

Wydarzenie było okazją do podniesienia wśród zwiedzających świadomości na temat projektu Hull Maritime i zaktualizowania zwiedzających dotychczasowych postępów.„Oprócz wprowadzenia do miasta tak bardzo potrzebnej atrakcji i emocji podczas letnich wakacji po miesiącach lockdownu, mamy nadzieję, że to mityczne stworzenie pobudziło wyobraźnię odwiedzających na temat tego, co może znajdować się w głębinach oceanów, po których żeglowali marynarze z Hull. ” – powiedział Radny Daren Hale, przewodniczący Rady Miasta.

Instalacja Hull Kraken jest częścią wartego 30,3 miliona funtów projektu Hull Maritime, finansowanego przez Radę Miasta Hull i The National Lottery Heritage Fund. Elementy obejmują renowację Muzeum Morskiego w Hull, renowację statku Spurn Lightship i Arktycznego Korsarza oraz regenerację Stoczni North End, ukrytego klejnotu wzdłuż rzeki Hull.

 

źródło: HullCCNews