Po zakończeniu niezbyt szczęśliwych dla polskich sportowców i kibiców Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 nadejdzie chyba czas rozliczeń za niezbyt udane występy wielu naszych zawodników.

Paraolimpiada w Londynie

Kibice polscy, którzy zaprezentowali się na arenach w Londynie, byli widoczni i słyszalni. W tej sferze nie mamy się czego wstydzić. W hali Earls Court, gdzie grali nasi siatkarze, czy na arenach zapaśniczych, badmintonistów oraz siatkówki plażowej słychać było piękny doping rodaków.

I w związku z tym, że w kibicowaniu jesteśmy mistrzami świata chciałbym podzielić się informacją, że od 28 sierpnia do 9 września w Londynie będzie miała miejsce Paraolimpiada, czyli Olimpiada dla osób niepełnosprawnych. Będzie zatem kolejna okazja do tego aby wesprzeć naszych sportowców. W Paraolimpiadzie weźmie  udział 4200 zawodników ze 165 krajów. Będą oni rywalizować w 21 dyscyplinach sportowych. Główną polską faworytką do złotego medalu w Londynie jest Natalia Partyka w tenisie stołowym. Dwukrotna złota medalistka paraolimpijska będzie broniła złotego medalu z Pekinu. Nasze apetyty wyostrza również Renata Chilewska w rzucie kulą. Zresztą, możemy liczyć na naszych niepełnosprawnych  sportowców –  na poprzednich Igrzyskach w Pekinie zdobyli 30 medali.

Wciąż są do kupienia bilety na te zawody, lecz jak podaje organizator, jest ich już niewiele.

Dodatkową atrakcją jest koncert słynnej grupy Coldplay na zakończenie Igrzysk Paraolimpiady – 9 września, Stadion Olimpijski w Londynie.