Ceny paliw rosną w bardzo szybkim tempie. Za benzynę zapłacić musimy średnio 114.27p. To najwięcej od 14 miesięcy! Sprawdź, gdzie w Hull można tanio zatankować samochód.

Hull ma swoje dobre strony. Jedną z nich jest to, że ceny paliw w regionie są niższe niż w innych częściach Wielkiej Brytanii. Ale mimo to różnią się znacznie na różnych stacjach paliw. Różnice wynoszą nawet 6p na litrze! Jeśli znajdziemy miejsce, w którym zatankujemy najtaniej, zaoszczędzimy w takiej sytuacji nawet prawie 3 funty (zakładając, że nasz samochód tankujemy do pełna, a jego zbiornik jest przeciętnych rozmiarów).

Niestety, nie jesteśmy w stanie zrobić nic, by zapobiec rosnącym globalnie cenom paliw. A w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosły one tak bardzo, że rachunki za benzynę w przypadku rodziny posiadającej dwa samochody podniosły się miesięcznie prawie o 27 funtów. Mimo to, jak pokazują badania, mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie są gotowi oszczędzać na paliwie. I tankują na ogół tyle samo, ile tankowali przed wzrostem cen, przy czym kobiety — jeśli wymagałaby tego sytuacja — byłyby nieco bardziej skore do ograniczenia poruszania się samochodem. Zgodnie z danymi zebranymi przez AA, 31 proc. pań w razie potrzeby byłoby gotowe tankować mniej. Taką deklarację poczyniło jedynie 26 proc. zapytanych mężczyzn.

Szef AA, Edmung King, przyznaje, że rosnące w tak dużym tempie ceny paliw mogą wywołać szok. „Jeszcze niedawno na stacjach należących do sieci supermarketów tankowaliśmy przecież litr benzyny za jednego funta” — przypomina.

Gdzie w Hull zatankujemy najtaniej?

Benzyna

Asda Kingswood, Bude Road, Bransholme — 109.7p za litr

Asda Hull Bilton — 109.7p za litr

Tesco Hull, Hall Road — 109.9p za litr

Tesco Extra, Hull St Stephens — 110.9p za litr

Sainsburys Hull, Sainsbury’s Way, Hessle  — 110.9p za litr

Diesel

Asda Hessle — 110.7p za litr

Asda Hull Kingswood — 110.7p za litr

Asda Hull Bilton — 110.7p za litr

Tesco Extra, Hull St Stephens — 111.9p za litr

Tesco Hull, Hall Road — 111.9p za litr