Kierowcy w całym Hull są zachęcani do spacerów lub jazdy na rowerze w ramach Światowego Dnia bez Samochodu 2021.

Każdego roku 22 września na całym świecie zachęcamy do rezygnacji z samochodów i wybrania bardziej aktywnej formy podróżowania.

A dzięki rosnącej sieci bardziej widocznych i bezpieczniejszych ścieżek rowerowych w całym mieście, teraz jest najlepszy czas, aby to wypróbować.

Wiele badań wykazało, że jazda na rowerze jest niezwykle korzystna dla wzmocnienia układu odpornościowego i poprawy zdrowia psychicznego.

Nie pomijając faktu, że jest równie dobra dla środowiska i może znacząco przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

„Jeśli musisz dojeżdżać do pracy i nie próbowałeś wcześniej jeździć na rowerze, to teraz jest idealny czas, aby poznać korzyści i możliwości jazdy na rowerze w Hull.

Doświadczamy wspaniałej pogody, mamy więcej wydzielonych tras rowerowych niż kiedykolwiek i jesteśmy niesamowicie płaskim miastem, które jest idealne do jazdy na rowerze.

Nasza rosnąca sieć ścieżek rowerowych daje możliwość bezpiecznej jazdy po chronionych pasach i trasach w całym Hull — niezależnie od tego, czy jest to cicha boczna ulica, czy zielona, ​​otwarta przestrzeń”. – powiedział Radny Dean Kirk. 

 

A Ty wsiadasz dzisiaj na rower? 🙂