W Hull nie brakuje ciekawych tras spacerowych, które idealnie nadają się na spędzenie miłego, niedzielnego popołudnia. Chcesz wyrwać się z domu, a przy tym poznać miasto z ciekawej strony? Sprawdź nasze propozycje!

Hull Ale Trail

Ye Olde White Harte

To szlak, który wiedzie śladami najciekawszych pubów w mieście. Dlatego lepiej wybrać się na spacer tą trasą wieczorem.

Podczas spaceru zobaczysz między innymi najstarszy pub w mieście z najmniejszym oknem w Anglii — George Hotel, Ye Olde Black Boy — pub założony w XIV wieku oraz Ye Olde White Harte, którego historia sięga czasów angielskiej wojny domowej.

Dla miłośników współczesnych klimatów także znajdzie się coś interesującego: na przykład puby Jaz, Garbo’s czy Revolution.

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące szlaku Hull Ale Trail.

Walking with Wilberforce

Walking with Wilberforce

Wyobraź sobie, że znajdujesz się nagle na dziewiętnastowiecznej High Street w Hull. Rzeka Hull pełna jest małych łodzi, które transportują towary i pośredniczą w handlu z krajami bałtyckimi. W okolicy stoją trzy wspaniałe rezydencje, które należą do rodzin Maister, Wilberforce oraz Pease. Swoim przepychem przysłaniają domy robotników, kupców, a także lokalne puby i sklepy. Na ulicy jest tłoczno, życie toczy się wartkim rytmem.

Tak wyglądało miasto w czasach Williama Wilberforce’a, kiedy w 1807 roku brytyjski parlament zakazał transatlantyckiego handlu niewolnikami. Gdyby nie działania Wilberforce’a, prawo to nie byłoby z pewnością uchwalone tak szybko! William Wilberforce jest bardzo ważną postacią nie tylko w historii Hull, lecz całej Wielkiej Brytanii.

Wybierając się na spacer szlakiem Walking with Wilberforce, zobaczysz Hull w zupełnie nowym świetle. I poczujesz ducha XIX wieku. Więcej informacji na www.wilerberforcetrail.co.uk.

Fish Trail

fish

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć chyba najpopularniejszego szlaku w Hull — Fish Trail.  Na trasie spaceru znajdziesz 41 ryb różnych gatunków, wyrzeźbionych w chodniku! Szlak prowadzi przez Stare Miasto i pozwala poznać historię Hull. Podejmij wyzwanie! Na najwytrwalszych czekają certyfikaty ukończenia spaceru trasą rybiego szlaku, które przyznaje Hull Tourist Information Centre. Więcej o Fish Trail pisaliśmy w tym artykule. Pod tym linkiem znajdziesz natomiast ulotkę informacyjną przedstawiającą trasę tego szlaku turystycznego.