Drużyny rugby z Hull mają niepowtarzalną okazję wziąć udział w specjalnych treningach przygotowanych przez trenerów z Papui Nowej Gwinei i Francji. Pierwszy trening już dziś, 23 października, kolejny w piątek, 25 października.
Trening rugby pod okiem profesjonalistówAmatorskie i lokalne grupy będą mogły uczyć się od profesjonalnych trenerów w zakresie treningu, planów gry, taktyki i innych. Radny Terry Gerathy, Portfolio Holder for Culture, powiedział: „Chciałbym bardzo podziękować trenerom obu drużyn biorących udział w Rugby League World Cup za to, że poświęcają swój czas naszym lokalnym drużynom i że chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że wiele drużyn weźmie udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które pewnie już się nie powtórzy, a zawodnicy wezmą sobie do serca otrzymane porady” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Pierwszy trening zostanie poprowadzony przez trenerów z Papui Nowej Gwinei w środę w godz.: 18:00 – 19:30 w Craven Park. Trenerzy z Francji swoimi doświadczeniami będą dzielić się w piątek w godz: 18:00 – 19:30 w Sirius Academy, 296 Anlaby Road South. Oba treningi odbywać się będą w języku angielskim.Chęć uczestnictwa należy zgłaszać mailowo na adres: Sarah@sportsrule.co.uk

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/