W mieście powstało właśnie nowe centrum wsparcia biznesowego. Jego zadaniem będzie pomaganie lokalnym przedsiębiorcom w rozwoju swoich firm i podejmowaniu kontaktów biznesowych z innymi.
Centrum wsparcia biznesowego w Hull
Instytucja o nazwie Give Back Works (GBW) została założona przez małżeństwo, Pauline i Johna Olivant. Głównym celem, który przyświecał im w tworzeniu centrum, była chęć pomocy w rozwijaniu lokalnej gospodarki, a także ułatwienie przedsiębiorcom wzajemnych kontaktów biznesowych, w efekcie skutkujących sukcesem firmy każdego z nich.

Pierwsze tego typu centrum zostało założone w Yorku. Instytucja w Hull powstała w kwietniu bieżącego roku i znajduje się w Point Business Centre. W jej ramach funkcjonuje aż 11 oddzielnych biur! Centrum jednak ciągle się rozrasta.

Małżeństwo Olivant zapewnia, że stara się działać na swój własny, unikalny sposób, podejmując kroki mające na celu wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Sami także ciągle rozwijają swoją instytucję. W tej chwili obejmuje ona swoim działaniem 22 firmy, które mogą ze sobą wzajemnie współpracować. Pauline Olivant mówi, że właśnie ta współpraca między przedsiębiorcami jest sekretem sukcesu.

Małżonkowie stawiają sobie za cel dotrzeć do jak największej liczby lokalnych przedsiębiorców. Organizują spotkania informacyjne, prowadzą newsletter – wszystko po to, by wieść o ich działalności dotarła do dużej liczby właścicieli firm. Zapewniają, że wszystko co robią może tylko pomóc i liczą na to, że już wkrótce coraz więcej przedsiębiorstw skorzysta z ich wsparcia.

Za całą instytucją stoi firma Prime Properties, która zainwestowała w centrum ponad 140 tysięcy funtów. Pan Hardcastle, przedstawiciel Prime Properties zapewnił, że jest przekonany o tym, iż pieniądze te zostały słusznie wydane – także ze względu na to, że budynek GBW jest jednym z najładniejszych i najbardziej nowoczesnych w całym Hull.

Pieniądze zainwestowane przez Prime Properties pozwoliły ponadto zaproponować przedsiębiorcom krótsze terminy umów, które podpisują z GBW. Oznacza to, że jeśli pojawi się nagła konieczność zamknięcia biznesu i ogłoszenia bankructwa – przedsiębiorca nie „utknie”, nie będzie zatrzymywany przez procedury. Każda z firm będzie mogła działać na niezwykle elastycznych zasadach, co ceni sobie wielu właścicieli. Poprzednie warunki obejmowały umowy na okres pięciu lat, co nie było zbyt korzystne dla przedsiębiorców. Z tego powodu GBW początkowo nie cieszyło się dużą popularnością – ludzie bali się związać z centrum na tak długi okres czasu w niezbyt stabilnych obecnie warunkach rynkowych. Sytuacja ta jednak uległa zmianie i coraz więcej firm przystępuje do współpracy z Give Back Works.

Źródło:www.thisishullandeastriding.co.uk