Już do końca 2015 roku policja w Humberside musi zaplanować cięcia w budżecie na 50 milionów funtów. Do tej pory pracę straciło 200 funkcjonariuszy, drugie tyle ma do nich dołączyć wkrótce. Wbrew pozorom, nie ma to negatywnego wpływu na bezpieczeństwo w okolicy. Wręcz przeciwnie – minione 6 miesięcy pokazało, że przestępczość w Hull spadła o 16%.
Mniej policjanótw, mniej przestępców
Według najnowszych danych liczba przestępstw w Hull w miesiącach kwiecień – październik spadła o 2 966 w stosunku do tego samego okresu zeszłego roku. Scott Young, dyrektor ds. przestępstw w Hull, powiedział: „To niezwykłe wydarzenie, w czasie kiedy przechodzimy przez surowy okres i borykamy się z nowymi wyzwaniami. Zmniejszenie liczby przestępstw nie zdarza się przypadkiem, ale jest wynikiem niesamowicie ciężkiej pracy. Te liczby dają mi pewność, że zmiany przeprowadzone w Humberside Police są pozytywne. To pokazuje także, że możemy być bardziej efektywni i użyteczni jako służba” (za: thisishullandeastriding.co.uk).

Liczby nie kłamią, a poprawę widać w niemal każdej kategorii przestępstw. Prawie o 30% zmniejszyła się liczba włamań do domów – z 1260 spadła do 881. Podobnie, bo o ponad 28% spadła ilość kradzieży samochodów: z 1045 do 760.

„Skupiliśmy się przede wszystkim na najbardziej aktywnych przestępcach, co miało wielki wpływ na ogólną liczbę zbrodni. Z drugiej strony, zajęliśmy się prewencją, szczególnie w przypadku młodych osób, które po raz pierwszy dopuściły się przestępstwa” – dodaje Young i podkreśla rolę, jaką odegrały inne agencje oraz przedstawiciele władz publicznych.

 

źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk