Zaczyna się trzydniowy weekend — Bank Holiday. To dobra okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym — najchętniej na łonie natury. Wyłącz telefon, zapomnij o telewizorze i sprawdź nasze propozycje!

Far Ings Nature Reserve

Far Ings Nature Reserve

Miłośnikom natury polecamy wizytę w parku przyrodniczym Far Ings Nature Reserve. To miejsce, z którego podziwiać można krajobraz estuarium Humber, a przy okazji podpatrywać dzikie ptactwo. O rezerwacie przyrodniczym Far Ings Nature Reserve mówi się dość rzadko. A to miejsce, o którym warto pamiętać planując weekendowy wypad poza miasto! Wstęp na teren rezerwatu jest za darmo. Więcej informacji na www.lincstrust.org.uk.

Spurn Point

https://www.youtube.com/watch?v=gmLKtegvN0s

Przyroda w Wielkiej Brytanii naprawdę może oszołomić. Jeśli chcesz się o tym przekonać, odwiedź Spurn Point. Znajdziesz tam morze, plażę, ale też bagna i tereny podmokłe, które zamieszkuje wiele gatunków dzikich ptaków. Do Spurn Point nie można dotrzeć samochodem. Parking dostępny jest w Kilnsea. Więcej informacji na stronie www.ywt.org.uk.

Interaktywna wystawa dinozaurów w Dinostar

dinozaur

Jeśli natomiast nie interesują cię (lub twoich dzieci!) zwierzęta żyjące współcześnie, wybierz się na interaktywną wystawę dinozaurów w Dinostar (Humber Street w Hull). Na gości czeka czaszka T-Rexa, ale też prawdziwe kości triceratopsa i innych dinozaurów. W ciągu weekendu majowego Dinostar czynny będzie od 11.00 do 17.00. Ceny biletów wynoszą od 1,5 do 3 funtów.

Dalby Forest

rowerem po lesie

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów i rekreacji, pomyśl nad wycieczką rowerową po okolicy. W regionie znaleźć można wiele tras rowerowych, prowadzących przez urokliwe tereny. Rozważ na przykład okolice Dalby Forest, przez który prowadzi szlak rowerowy o długości około 2,5 mili — płaski i stosunkowo łatwy, a zatem idealny dla rodzin z dziećmi. Więcej informacji na temat Dalby Forest — tutaj.

Rejs wzdłuż wybrzeża z Bridlington

Reighton and Hunmanby Gag

Ciekawym pomysłem na spędzenie popołudnia jest także rejs wzdłuż wybrzeża, które w naszym regionie jest naprawdę ładne. Rejs zaczyna się w Bridlington i trwa pół godziny. Ceny biletów: od 1 do 3 funtów. Więcej informacji pod numerem telefonu 07774 193404 lub na stronie www.yorkshire-belle.co.uk.