Hull otrzyma od państwa dotację w wysokości prawie dwóch milionów funtów na wyremontowanie Anlaby Road, jednej z najważniejszych ulic w mieście. Ministerstwo transportu chce przeznaczyć na remont krajowych dróg i autostrad łącznie £170 milionów.
Remont Anlaby Road
Sekretarz transportu, Patrick McLoughlin, dał dziesięciu pierwszym projektom zielone światło. Jednym z nich jest właśnie remont A1105, czyli Anlaby Road. Na remont oraz usprawnienia drogi przeznaczonych zostało £1.816.000. Radny Martin Mancey tak komentuje dotację: „To świetna wiadomość dla Hull. Remont Anlaby Road pozwoli nam dokonać niezbędnych napraw tej zakorkowanej ulicy. Oczekujemy, że prace rozpoczną się nie później niż w tym roku i nie przewidujemy, by roboty spowodowały większe utrudnienia w ruchu” (cyt. za:hullcc.gov.uk).

McLoughlin zaś powiedział: „Rozwiązywanie problemów takich wąskich gardeł pomoże w rozwoju gospodarki kraju. Chciałbym zobaczyć prace w toku i łopaty zanurzone w ziemi jak najszybciej, więc dzisiaj (tj. piątek 22.03.201 r.) przyznję £25 milionów na przyspieszenie wybranych 10 projektów”.


Źródło: www.hullcc.gov.uk