Ferie wiosenne to czas wolny od nauki i zajęć szkolnych. Dzieci są jednak kreatywne i ciągle potrzebują jakiegoś nowego zajęcia lub wyzwania, któremu muszą sprostać. Ze względu na zbliżające się święta, rodzice nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, by w pełni zająć uwagę swoich pociech. Z tego powodu w mieście będzie zorganizowanych wiele atrakcji dla najmłodszych! Przedstawiamy niektóre z nich.
Wiele atrakcji dla dzieci w okresie ferii wiosennych!
W poniedziałek, 25. marca br. w Ferens Art Gallery przewidziano warsztaty z projektowania własnych kartek świątecznych. Zajęcia, których zadaniem jest rozbudzenie dziecięcej kreatywności i wyobraźni, są przeznaczone dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Zdecydowanie najwięcej będzie się działo w środę 27 marca. W godzinach 10.00 do 12.00 i 13.30 do 15.30 w Humber Bridge Country Park najmłodsi będą mieli okazję poznać wiosenne zwyczaje ptaków. Przewidziano warsztaty, podczas których dzieci pod okiem specjalistów poznają tajniki budowy gniazda, a potem same je wykonają! Poza tym podczas warsztatów artyści, w tym Michele Davy, pokażą dzieciom jak udekorować wielkanocne jaja, by mogły one same spróbować tej trudnej sztuki. Nie zabraknie również popularnego i bardzo lubianego przez dzieci poszukiwania jajek (egg hunt). Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci do 16 roku życia. Aby Twoje dziecko mogło wziąć w nim udział, musisz najpierw zgłosić je za pomocą specjalnego formularza.

Zapisy na godzinę 10.00:
http://events.eastriding.gov.uk/Event.aspx?id=330622

Zapisy na godzinę 13.30:
http://events.eastriding.gov.uk/Event.aspx?id=330623

O godzinie 13.00 rozpoczną się również dwugodzinne warsztaty w Ferens Art Gallery, podczas których dzieci w wieku do 16 roku życia poznają tajniki sztuki decoupage i samodzielnie stworzą wiosenne wzory.

W Muzeum Historycznym o 13.00 rozpoczną się natomiast zajęcia o niezwykłej tematyce. Będą one poświęcone zabawkom z epoki wiktoriańskiej. Najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać współczesne wersje takich przedmiotów. Warsztaty potrwają do godziny 15.00.

Ostatnie wydarzenie w okresie ferii wiosennych odbędzie się w czwartek 28. marca w godzinach 10.00 – 16.00. Przeznaczone dla pociech, które nie ukończyły jeszcze 14 roku życia, zostało zaplanowane w formie zabaw, które będą miały miejsce w Prospect Shopping Centre. Wśród przewidzianych atrakcji znajduje się m.in. malowanie twarzy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak przy dużej ilości chętnych w trakcie trwania zabawy centrum może zostać zamknięte i nie przyjmować kolejnych dzieci. Warto pamiętać, że pociechy, które nie ukończyły jeszcze ośmiu lat, muszą być pod opieką osoby dorosłej. Więcej informacji dotyczących zabaw w Prospect Shopping Centre pod numerem telefonu: 07817804437.

Jeśli i Ty masz w domu pociechę, która ciągle poszukuje nowych zajęć, jest kreatywna i pomysłowa – skorzystaj z oferty instytucji kulturalno-rozrywkowych w Hull i zapewnij jej ogromną dawkę emocji!