To już kolejny koncert „Czasem Trzeba”, polskiego zespołu, który powoli, ale skutecznie zaczyna się wpisywać w kulturalny krajobraz naszego miasta. Podczas koncertu „Jesienne Spotkanie z Muzyką” miałem przyjemność wysłuchać piosenek, o których można powiedzieć, ze mają w sobie przeogromną energię. Muzyka, która cieszy i uwalnia pozytywne emocje – tego trzeba było wszystkim słuchającym.
"Jesienne Spotkanie z Muzyką" - wrażenia po koncercie
Zebrane fundusze zostały przeznaczone na cele dobroczynne dla „Cash for Kids”, organizacji charytatywnej niosącej pomoc dzieciom w UK.

Listopadowe „Spotkanie z Muzyką” rozpoczął zespół The Flivvers, prezentujący angielski folk, czyli muzykę ludową, która swoją dynamicznością i rytmicznością, wręcz nie pozwalała usiedzieć w jednym miejscu.

Artyści z „The Flivvers” zaprezentowali wysoki poziom swojej twórczości. Ich występ sprawił, że można było poczuć się zrelaksowanym, napełnionym pozytywną energią, słychać było nawet ludzi włączających się w śpiew, a taneczny popis głównego wokalisty zachęcił publiczność do wspólnej zabawy na parkiecie.

Zespół „Czasem Trzeba” oraz ich niesamowity wokalista – Andrzej Gaj, udowodnili, że czar poezji śpiewanej może udzielić się każdemu bez wyjątku i rozbudzić pokłady pozytywnych uczuć. Dodatkowo, Andrzej uraczył nas wspaniałym utworem dedykowanym jego świętej pamięci Mamie.


Dominik Choromański