W niedzielę od godz. 10 rano Stare Miasto w Bridlington czeka moc atrakcji. Odbędzie się tutaj Festiwal Dickensowski, kolejna impreza przyciągająca tysiące gości.
Festiwal Dickensowski w Bridlington
Dodatkowo, tegoroczną atrakcją będzie możliwość oglądania scenografii remake`u filmu „Dads Army”, który kręcono przy Bridlington’s High Street na początku tego miesiąca. Stylizowane fronty sklepów będą nadal intrygować gości, co pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w klimat epoki.

Co więcej, wszyscy uczestnicy są zachęcani do przebrania się w stylu epoki wiktoriańsko – dickensonowskiej. Na miejscu pracować będzie profesjonalny fotograf, który zrobi chętnym zdjęcia. Odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie.

Wśród atrakcji można wymienić występy różnych lokalnych zespołów, orkiestr i chórów, jednak największym zainteresowaniem jak co roku pewnie będą cieszyć się stoiska. Przy 60 straganach będzie można kupić ręcznie robione prezenty świąteczne, lokalne przysmaki, takie jak tradycyjne brytyjskie świąteczne dania, grzane wino, naleśniki z czekoladą na ciepło, pieczone ziemniaki, gorące orzechy, kiełbaski, pączki i inne pyszności, których nie warto przegapić. Będą karuzele dla dzieci i żywe renifery, które czekają tutaj na przyjazd Świętego Mikołaja.

W zeszłym roku Festiwal Dickenowski odwiedziło około 4.000 osób.


Źródło: http://www.visithullandeastyorkshire.com/