W poniedziałek zaczęły się prace, które zupełnie odmienią oblicze centrum naszego miasta. Już wkrótce Hull będzie mogło pochwalić się pięknymi chodnikami czy nowym oświetleniem. 

Projekt, który odmieni oblicze miasta, kosztuje miliony funtów i zakłada położenie nowych płyt chodnikowych, zamontowanie energooszczędnego oświetlenia przestrzeni publicznej oraz wymianę elementów użytkowych, takich jak ławki, kosze na śmieci, itp. Oprócz tego w mieście pojawią się niewielkie instalacje artystyczne, przypominające o tym, że to Hull w 2017 roku będzie nosić miano Brytyjskiego Miasta Kultury.

W pierwszej, najkrótszej fazie remontu centrum miasta zostanie przygotowane do przebudowy. Stare płyty chodnikowe będą demontowane od wtorku. W następnej kolejności prace obejmą Trinity Square, uzupełniając projekt odświeżenia kościoła Holy Trinity Church.

Radny Martin Mancey, który odpowiada za infrastrukturę w mieście, poprosił mieszkańców Hull i przedsiębiorców prowadzących tutaj swoje firmy o cierpliwość i zrozumienie. Przyznał, że jest bardzo dużo pracy do wykonania, dlatego robotnicy będą działać w możliwie szybkim tempie. Mancey wyraził nadzieję, że prace uda się zakończyć do 2017 roku.

Władze zapewniają jednocześnie, że urzędnicy skontaktują się z mieszkańcami i przedsiębiorcami, którzy będą szczególnie dotknięci prowadzonymi pracami, i wspólnie z nimi postarają się wypracować rozwiązanie wszelkich problemów wynikających z realizacji projektu.

Garry Taylor odpowiadający w magistracie za największe projekty prowadzone przez miasto powiedział, że efektem remontu centrum ma być nie tylko ładny wygląd Hull w 2017 roku, kiedy w mieście pojawi się wielu turystów, ale także – w dalszej perspektywie – poprawa jakości życia mieszkańców. Taylor zaznaczył, że to oni powinni w największym stopniu skorzystać na przebudowie i odświeżeniu wyglądu centrum miasta.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zostaną zakończone najpóźniej w listopadzie przyszłego roku.