Polscy przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii mają coraz większy wpływ na brytyjską gospodarkę. Ich firmy coraz częściej odnoszą sukcesy, a przedsiębiorczość wśród polskich imigrantów coraz częściej postrzegana jest jako droga do stabilności oraz wysokiego poziomu życia. 9. października 2014 odbędzie się pierwszy kongres polskich przedsiębiorców w Londynie.
PIERWSZY KONGRES POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW W PAŹDZIERNIKU
Na przestrzeni ostatnich 10 lat okazało się, iż z grupy polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii wyłoniły się dziesiątki tysięcy przedsiębiorczych osób, których ambicje celują wyżej niż w etat w jednej z brytyjskich firm. Osoby te, dostrzegając wiele niezaspokojonych przez brytyjski rynek potrzeb, postawiły na własny biznes. W efekcie tego na terenie Zjednoczonego Królestwa powstały niezliczone polskie firmy budowlane, sklepy, kawiarnie, lokale usługowe oraz wiele innych przedsiębiorstw.

Według raportu Centre for Entrepreneurs ponad 21000 polskich przedsiębiorców założyło około 22000 firm w Wielkiej Brytanii. To lokuje Polskę na szóstym miejscu wśród przedsiębiorców z zagranicy. Przed Polską znajdują się Irlandia, Indie, Stany Zjednoczone, natomiast Polska wyprzedza Francję, Holandię, Australię oraz Włochy. Dodatkowo 65 000 polskich przedsiębiorców na Wyspach pracuje na własny rachunek (self-employed).

Polscy przedsiębiorcy bardzo wiele osiągnęli w przeciągu tak krótkiego czasu. Skorzystali ze środowiska, w którym łatwo jest prowadzić interesy – założyć firmę, zatrudnić pracowników oraz płacić podatki. 9. października 2014 r., po raz pierwszy, polscy przedsiębiorcy z całej Wielkiej Brytanii spotkają się w Londynie na krajowym kongresie.

To wydarzenie – pierwszy kongres dla polskich przedsiębiorców w Zjednoczonym Królestwie – ma na celu przekazanie wysokiej jakości praktycznych informacji dotyczących rozwoju działalności skupiając się na case studies. Stanowi również okazję do networkingu, poznania podobnie myślących przedsiębiorców oraz osób wspierających rozwój firmy – mówi Bartłomiej Kowalczyk, twórca Polish Business Link.

Tematyka całodniowego eventu dotknie takich zagadnień jak dostępne w UK dofinansowania na rozwój działalności, środki finansowania start-upów, programy wspierające działania przedsiębiorców czy też uczestnictwo firm w kontraktach publicznych. Uczestnicy Kongresu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć praktyczną wiedzę nt. samorozwoju z zakresu zarządzania biznesem, jak również skutecznego marketingu – tak ważnego w aspekcie dotarcia z ofertą do brytyjskiego (i nie tylko) konsumenta. Podczas wydarzenia swoimi doświadczeniami podzielą się także polscy przedsiębiorcy, których działania na Wyspach już zaowocowały sukcesem. Będąca integralną częścią Kongresu sesja networkingowa będzie niepowtarzalną okazją do nawiązania między uczestnikami bezcennych kontaktów biznesowych.

Michael Dembinski, Główny Doradca w Brytyjsko Polskiej Izbie Handlowej zachęca do uczestnictwa w Kongresie -Jeśli jesteś zdecydowany zrealizować swoje plany biznesowe w Wielkiej Brytanii i nie wiesz od czego zacząć, lub jeśli chcesz rozwijać swoją firmę na większą skalę, Twoja obecność na pierwszym kongresie polskich przedsiębiorców w Londynie jest obowiązkowa.

Aby wziąć udział w Kongresie, należy się zarejestrować.