Złe wieści dla wszystkich dotkniętych arachnofobią. W tym roku pająków jest więcej, są większe i chcą wejść do naszych mieszkań.
Wielkie pająki w Hull
Ciepła letnia pogoda sprawiła, że w tym roku pająki miały więcej pożywienia, więc urosły większe. Barry Warrington, entomolog z Hull, dodaje, że w tym roku możemy mówić też o większej różnorodności wszystkich owadów. „Teraz ludzie będą widzieli pająki częściej. Samce, które są większe, szukają teraz partnerek, dlatego często wchodzą do pomieszczeń. W domach chowają się też przed zimnem”. Według Warringtona, najwięcej jest pająków ogrodowych (Garden Spider) oraz domowych (House Spider) – i to właśnie te ostanie lubią nasze łazienki i sypialnie.

Częścią pracy entomologa jest również kontrola populacji innych owadów: „Zauważyłem, że jest kilka gatunków pająków i insektów, których populacja znacznie się zwiększyła”. Do takich należy z pewnością Four Spotted Orb Spider, który nie jest co prawda największym pająkiem w UK, ale za to jest najcięższym. Tych Warringtonowi udało się naliczyć około 90 podczas wycieczki do Hessle Foreshore – zazwyczaj jest ich tylko kilkanaście.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/