Darmowa impreza z okazji świąt Wielkiej Nocy zabierze mieszkańców Hull w czasy epoki edwardiańskiej. Museums Quarter, High Street i Scale Lane zamienią się w świąteczne miejsce dla całej rodziny już w sobotę 19 kwietnia, w godzinach 10.00 – 16.00.
Wielkanoc w stylu edwardiańskim (Edwardian Easter)
Za 50 pensów będzie można przejechać się starodawnym autobusem, a na miejscu dzieci będą mogły pomalować sobie twarze, wziąć udział w tradycyjnych świątecznych konkursach oraz wykonać własne ozdoby świąteczne.

Zachęceni sukcesem wiktoriańskiego festiwalu bożonarodzeniowego, który przyciągnął 10 tysięcy osób, organizatorzy postanowili zamknąć High Street i zamienić ją w targowisko. Wszyscy sprzedawcy mają przebrać się za postacie z epoki edwardiańskiej. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki bryczką.

Denis Wann zapowiada, że jego pub przyłączy się do zabawy: „Victorian Christmas okazało się wielkim sukcesem, a Edwardian Easter powinno zapewnić jeszcze więcej rozrywki ze względu na zamknięcie całej ulicy. Nie wiem, czy przyjdzie więcej ludzi, ale z otwartym targowiskiem miejsce na pewno będzie bardziej widoczne, a ludzie będą chcieli spędzić tutaj więcej czasu” (cyt. za www.hulldailymail.co.uk).

Annika Nickson z Heritage Learnings zapowiada, że Beatrix Potter będzie czytała dzieciom bajki, nie zabraknie także tradycyjnego polowania na pisanki. Całą imprezę będzie prowadziła Florence Sparks, fikcyjna postać grana przez Naomi Broadhead. Aktorka mówi: „Florence to pani, która zajmuje się organizacją uroczystości Wielkanocnych dla mieszkańców jej wsi. Będzie dużo tradycyjnych zabaw na trawniku przed muzeum”.

Źródła: http://www.hulldailymail.co.uk/, http://www.hullbid.co.uk/