Parada bożonarodzeniowa, która przypomina wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, nie przejdzie tym razem przez miasto. Powód? Prozaiczny: roboty drogowe.

Tradycją stało się już odtwarzanie scen ze żłobka przez aktorów, którzy przechodzili wraz z całą paradą przez centrum Hull. Towarzyszyły im też zwierzęta. W tym roku jednak szopkę będzie można zobaczyć tylko w kościele Świętej Trójcy Holy Trinity Church. Taką decyzję podjęto ze względu na prace drogowe, które mają obecnie miejsce w centrum miasta. Oprócz szopki w kościele będą odbywać się inne imprezy bożonarodzeniowe, w tym  koncert kolęd i pastorałek.

Pierwsza parada bożonarodzeniowa przeszła ulicami Hull w 2012 roku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ze strony mieszkańców, jej organizatorzy postanowili powtórzyć ją w kolejnych latach. Każda edycja była jeszcze ciekawsza od poprzedniej — choćby ze względu na niezwykłe zwierzęta, które brały w niej udział, takie jak osły czy wielbłądy.

Organizatorka wydarzenia, Jane Owen, powiedziała w ubiegłym roku, że parada, która szybko stała się nową tradycją miejską, stanowiła esencję Świąt Bożego Narodzenia. Pokazywała to, co jest w tym czasie najważniejsze.

Szopkę będzie można w tym roku zobaczyć w kościele Świętej Trójcy w sobotę 19 grudnia  od godziny 15.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!