Święta Bożego Narodzenia to nie tylko komercyjne święto choinki,  prezentów, tysięcy wysyłanych kartek z życzeniami „Season’s greetings” i pana w czerwonym kubraczku, zwanego w Anglii „Father Christmas”. To radosny czas świętowania pamiątki narodzenia Jezusa Chrystusa, czas radości i bliskości w rodzinnym gronie. To też, a może przede wszystkim uczestniczenie w obrzędach i tradycjach świątecznych takich jak np. wigilia, pasterka, opłatek, kolędowanie, jasełka. Aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego, Polska Parafia w Hull zaprasza do dobrego przygotowania się od strony duchowej oraz pełnego przeżycia pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa.

Spowiedź przedświąteczna:

17.12.2015 (czwartek), kościół pw. św. Wilfrida (Boulevard), od godz. 18.00. 18.12.2015 (piątek), kościół pw. św. Wincenta (Queens Road), od godz. 18.00. 21.12.2015 (poniedziałek), kościół pw. św. Wincenta (Queens Road), od godz. 18.00.

Pasterka i Msze Św. w Święta:

W nocy z 24 na 25 grudnia o godz. 0:00 w kościele św. Wilfrida (St.Wilfrid’s) w Hull. Msza Św. w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień Świąt – jak w niedzielę, tj. w kościele św. Wilfrida (St Wilfrid’s) o godz. 17.00.

Wigilijny stół:

Niech na wigilijnym stole nie zabraknie poświęconego opłatka, świecy Caritas czy sianka z małym Jezuskiem. Są to symbole, które przypominają o rodzącym się Zbawicielu, a także o bliskich, którzy nie zasiądą do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Te rzeczy, a także wiele innych do nabycia w sklepiku parafialnym, po niedzielnej Mszy św. w kościele pw. św. Wilfrida z tyłu kościoła.