Po pracach modernizacyjnych na wakacje ponownie otwarta zostanie jedna z najsłynniejszych atrakcji w mieście — Splash Boat w East Park w Hull. Szalona łódka bawi mieszkańców okolic już od 80 lat!

I właśnie ze względu na zaawansowany wiek i konieczność upewnienia się, że wszystko działa jak należy, trzeba było na jakiś czas zamknąć Splash Boat i przeprowadzić prace remontowo-konserwacyjne. To jedna z trzech podobnych łodzi, wykonana w pełni z drewna, które znajdują się obecnie w Wielkiej Brytanii. Trzeba o nią należycie dbać. Rzecznik magistratu w Hull podkreślił, że Splash Boat jest bardzo charakterystycznym elementem parku East Park, a ze względu na swoją wyjątkowość i wiek, łódź wpisano na listę zabytków.

Prace remontowo-konserwacyjne mają ruszyć w przyszłym tygodniu, poinformował rzecznik. I zaznaczył jednocześnie, że do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem, dlatego należy spodziewać się, że atrakcja będzie czynna na czas.

Sprawdzenie systemów elektrycznych, kontrola prowadnic czy pokrycie powierzchni łodzi specjalną powłoką nie powinny zająć dłużej niż dziesięć dni.

Splash Boat działa od 1929 roku. Sześć lat temu, ze względu na awarię, trzeba było na jakiś czas zamknąć Splash Boat i przeprowadzić gruntowny remont drewnianej łodzi. Atrakcja nie ustrzegła się również ataków ze strony wandali — do ostatniego takiego incydentu doszło w ubiegłym roku. Wówczas koszt naprawy zniszczeń wyniósł 4 tysiące funtów. Wtedy także władze miasta postanowiły zainstalować specjalny system, którego zadaniem jest monitorowanie atrakcji.

Zdarzenie z ubiegłego roku wstrząsnęło opinią publiczną w mieście. Przedstawiciele policji podkreślali, że wandale byli o włos od zniszczenia atrakcji, z której słynie East Park, i z której każdego lata korzysta wielu mieszkańców Hull i okolic.

Mamy nadzieję, że remont drewnianej łodzi przebiegnie bez opóźnień i już latem wszyscy będziemy mogli znów korzystać z tej starej, ciekawej atrakcji!