Organizator Humber Car Show, poinformował, że impreza, która ostatniego lata przyciągnęła około 12 tys. uczestników, nie odbędzie się w tym roku.

Humber Car Show to impreza przeznaczona — wbrew pozorom — nie tylko dla fanów motoryzacji.  Show odbywało się przez ostatnie dwa lata na parkingu przy Humber Bridge. W tym roku jednak imprezy nie będzie.

Przyczyna takiej decyzji jest, jak podano, niezależna od organizatorów. Rich Williams, odpowiedzialny za organizację imprezy, powiedział, że do tej pory zarządca mostu Humber Bridge Board nie był w stanie poinformować, czy w planowanym terminie parking będzie dostępny i czy będzie można na nim zorganizować event.

Zarządca mostu chce uczynić z Humber Bridge jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście. Częścią tego planu jest wybudowanie szklanej windy, którą turyści będą mogli wjechać aż na sam szczyt mostu (o sprawie pisaliśmy w tym artykule).

„To bardzo frustrująca sytuacja” — powiedział Williams. I zaznaczył, że choć od jakiegoś czasu wielokrotnie próbował kontaktować się z zarządcą mostu, to nie udało mu się otrzymać żadnej odpowiedzi co do tego, czy Humber Car Show będzie mogło odbyć się tam, gdzie zawsze.

Główny problem polega na tym, że z organizacją imprezy o takich rozmiarach wiąże się wiele formalności. Trzeba załatwić na przykład ubezpieczenie czy opiekę medyczną nad uczestnikami. Trzeba również zadbać o sponsorów. Tymczasem, nie wiedząc, czy znajdzie się teren, na którym będzie mógł się odbyć event, nie można podjąć żadnych działań, tłumaczy organizator Humber Car Show. „Musiałem podjąć trudną decyzję, ale nie miałem innego wyjścia, nie chciałem podejmować ryzyka”.

Warto zaznaczyć, że impreza nie tylko była ciekawym urozmaiceniem kalendarza rozrywkowego miasta, lecz także pozwalała zebrać pieniądze na cele charytatywne. W ubiegłym roku przekazano 3 tysiące funtów dla Cash For Kids.