Koszty parkowania w kontrolowanych strefach mogą wzrosnąć z £7,50 do £20 – jeżeli mieszkańcy Hull opowiedzą się za takim rozwiązaniem, podwyżka wejdzie w życie od stycznia 2015 roku.
Podwyżka cen parkowania z £7,50 do £20
Hull City Council argumentuje, że utrzymanie kontrolowanych stref parkowania to koszt £33 za miejsce. Dlaczego więc cena wzrośnie tylko do £20? Ponieważ – zapowiada radny Martin Mancey – taka podwyżka w tak krótkim czasie byłaby po prostu zbyt duża. Ostatnie zdanie będzie należało do mieszkańców 28 tysięcy domów, których problem dotyczy. To oni zadecydują, czy chcą płacić więcej za korzystanie z kontrolowanych stref parkingowych czy w ogóle z nich zrezygnować.

Mieszkańcy okolic KC Stadium, którym zagwarantowano darmowe miejsca parkingowe, nadal będą mieli prawo do bezpłatnego parkowania. „Mam nadzieję, że większość mieszkańców – zarówno właścicieli miejsc parkingowych, jak i innych – zrozumie, że nasza propozycja jest rozsądnym kompromisem” – zapowiada Mancey (cyt. za hulldailymail.co.uk). „Nasza ankieta pozwoli wszystkim mieszkańcom na wypowiedzenie się w kwestii przyszłości stref parkingowych i ich okolicy”. Radny dodaje, że ostateczna decyzja miasta zostanie podjęta po zapoznaniu się z opiniami mieszkańców.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/