W czasie miesięcznej akcji lokalna policja Humberside Police złapała 255 kierowców i 21 pasażerów jeżdżących bez zapiętych pasów. Wśród nich znalazło się dwoje dzieci poniżej 13 roku życia.
Jazda samochodem z zapiętymi pasami? Nie każdy o tym pamięta
To podsumowanie policyjnej akcji, która trwała przez cały wrzesień. Kierowców i pasażerów naruszających przepisy wyłapywali policjanci drogówki oraz kamery. Dane zostały ujawnione na początku kampanii zorganizowanej przez organizację charytatywną Brake: „Look Out For Each Other” (‘Uważajcie na Siebie Nawzajem’). Zastępca dyrektora wykonawczego Brake opowiada: „Kiedy ludzie korzystają z dróg nie bacząc na bezpieczeństwo innych, konsekwencje mogą być tragiczne i przerażające. Ludzie mogą zginąć lub zostać ranni, a życie innych może być zrujnowane na zawsze, tylko dlatego, że komuś zabrakło cierpliwości lub był zbyt samolubny. W Brake na co dzień widzimy rezultaty tego cierpienia, ponieważ wspieramy ludzi, którzy ucierpieli z powodu wypadków drogowych. Są też szersze konsekwencje tego, że nie uważamy na siebie na drogach – ludzie boją się chodzić i jeździć na rowerach albo nie pozwalają robić tego swoim dzieciom” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Z danych zebranych przez Brake wynika, że w Yorkshire i Humber co siedem minut wystawiany jest mandat za niebezpieczną jazdę oraz że jedna trzecia dzieci została potrącona, gdy poruszała się pieszo lub na rowerze.

Suzette Davenport z Association of Chief Police Officers (ACPO) mówi: „Nasi policjanci i pracownicy robią wszystko, by wymóc przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Akcja „Road Safety Week” („Tydzień Bezpieczeństwa na Drodze”) to świetna okazja, by policja i wszyscy partnerzy mogli zaangażować się w dyskusję z lokalnymi społecznościami i przekazać, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze”.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/