Lato w pełni! Dlatego prezentujemy trzy baseny, o których warto pamiętać, planując rodzinne popołudnie. Wiele z nich to wspaniałe miejsce na relaks w gronie najbliższych.

Basen w Bourne

Nie więcej niż dwie godziny drogi od centrum Hull znajduje się jeden z największych odkrytych basenów w Wielkiej Brytanii. Otworzono go w 1990 roku i przez kilkadziesiąt lat działalności zyskał uznanie tysięcy klientów. Park wodny posiada wykwalifikowanych ratowników, którzy dbają o przestrzeganie zasad podczas zabaw, dlatego jest bezpiecznym miejscem nawet dla najmłodszych członków rodziny.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być przestronny brodzik dla dzieci, basen z wodnymi fontannami oraz duża przestrzeń rekreacyjna wokół, posiadająca liczne stoliki przeznaczone do piknikowania i place zabaw. Wewnątrz budynku znajduje się wygodna kafejka serwująca napoje oraz przekąski.

Adres: Bourne outdoor swimming pool, Abbey Lawns, Abbey Road, Bourne, Lincolnshire,

Basen i kąpielisko w Ilkley

Nieco bliżej, około godzinę i 40 minut drogi od Hull, usytuowany jest park wodny w Ilkley. Składa się zarówno z krytych, jak i odkrytych basenów, w których temperatura wody waha się od 14 do 24 stopni Celsjusza. Teren wokół przeznaczony jest na rekreację dla całej rodziny. Można tam znaleźć między innymi pole do minigolfa, korty tenisowe oraz kręgielnię. W obrębie parku wodnego znajduje się również duża przestrzeń piknikowa z kafejką serwującą napoje, przekąski oraz dania na ciepło.

Warto pamiętać, żeby przed wizytą na basenie w Ilkley sprawdzić godziny otwarcia placówki, ponieważ są one zależne od pogody.

Adres: Ilkley Pool and Lido, Denton Road, Ilkley, LS29 0BZ

Kąpielisko Jubilee w Woodhall Spa

W maju 2017 roku został zmodernizowany jeden z najsłynniejszych wodnych parków rozrywki w okolicy Hull. Kąpielisko znajduje się w miejscowości Woodhall Spa, jedynie godzinę i 20 minut drogi od centrum miasta. Park posiada zewnętrzny basen o wymiarach 33 x 12 metrów, który jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury. W celu zachowania bezpieczeństwa, dla młodszych dzieci przeznaczono oddzielny brodzik usytuowany w pobliżu głównego basenu. W maju tego roku wybudowano liczne nowe atrakcje wodne, a także zmodernizowano teren wokół kąpieliska, który został przekształcony na miejsce rekreacji. Wybudowano również kafejkę obsługującą klientów parku oraz urządzono malownicze ogrody w pobliżu kąpieliska.

Baseny są czynne od kwietnia do października, bez względu na warunki atmosferyczne.

Adres: Jubilee Park, Stixwould Road, Woodhall Spa, Lincolnshire, LN10 6QH