Rada Miasta Hull świętuje zdobycie nagrody „Green Flag” dla Pearson Park, któremu udało się ją zdobyć po raz pierwszy oraz dla East Park, który utrzymał tę nagrodę przez kolejny rok.

Nagroda „Zielona Flaga” jest uznawana za międzynarodowy znak jakości dla parków i terenów zielonych. Program, zarządzany przez organizację charytatywną Keep Britain Tidy na podstawie licencji Departamentu Wyrównywania, Mieszkalnictwa i Społeczności, rozpatruje i nagradza dobrze zarządzane parki i tereny zielone – wyznaczając wzorcowy standard zarządzania terenami zielonymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

„Oba parki są ikoną Hull i odgrywają kluczową rolę w historii miasta więc fantastycznie jest widzieć je jako atrybuty, którymi są – zwłaszcza jako bezpieczne miejsca dla wytchnienia. Jesteśmy niesamowicie dumni z ciężko pracującego personelu, który przyczynił się do zdobycia nagrody”. – powiedziała Radna Rosie Nicola.

Parki w Hull dołączają do listy najlepszych terenów zielonych, która obejmuje obiekty tak różnorodne, jak: National Memorial Arboretum w Staffordshire, Woodhouse Park w Peterlee i Chiswick Old Cemetery w Londynie.

Latem 2017 roku otrzymano dotację Heritage Lottery Fund w wysokości 3 milionów funtów na odrestaurowanie Pearson Park, w którym odnowiono niektóre oszałamiające wiktoriańskie elementy parku i znaczące aktywa.

„Od zakończenia renowacji minęły niewiarygodne trzy lata, kiedy przywrócono niektóre z pięknych elementów Pearson Park i mam nadzieję, że rodzina Zachariaha Pearsona jest dumna z pracy, która została wykonana, aby przywrócić park do życia”. – powiedział Radny John Fareham, przewodniczący Pearson Park.

Spełnienie wymagań stawianych przez program jest świadectwem ciężkiej pracy personelu i wolontariuszy, którzy robią wszystko, aby oba parki miały wysokie standardy ogrodnictwa, bezpieczeństwa i zarządzania środowiskiem oraz były miejscem, które wspiera ludzi w zdrowym stylu życia.

 

A jak Ty oceniasz te słynne parki w naszym mieście? 🙂