Albert Avenue Pools zostanie zamknięte od poniedziałku 18 października przed poważną renowacją o wartości wielu milionów funtów.

Projekt obejmuje budowę nowego kąpieliska na świeżym powietrzu, które zastąpi istniejące, zamknięte już od ponad 30 lat.

Przebudowa oznaczać będzie również budowę nowej dużej sali fitness, studia klasowego i remont całego budynku. Prace obejmą wymianę wszystkich instalacji mechanicznych i elektrycznych, a także nowe systemy ogrzewania i wentylacji.

„Ta inwestycja w Albert Avenue zagwarantuje jej  przyszłość dla kolejnych pokoleń. Rada otrzymała ogólnokrajowe pochwały za odważną decyzję o odnowieniu kąpieliska w dzielnicy śródmieścia”. – powiedział Radny Daren Hale.

„Wszystkich użytkowników basenów Albert Avenue zapraszamy do korzystania z naszych doskonałych ośrodków, w tym fantastycznych, niedawno odnowionych łaźni Beverley Road w pobliżu. Użytkownicy rekreacyjni mogą również uzyskać dostęp do obiektów w Ennerdale Leisure Centre, Woodford Leisure Centre i na stadionie Costello.” – powiedziała Radna Marjorie Brabazon.

Członkostwo można wstrzymać na czas trwania zamknięcia, jeśli inne centra nie są dostępne. Wystarczy wysłać e-mail na adres business.support@hcandl.co.uk lub zadzwonić pod numer 01482 300 349.

Oczekuje się, że centrum zostanie ponownie otwarte wczesną wiosną 2023 r.