Wyznaczono wykonawcę remontu mającego na celu przeobrażenie Queens Gardens.

Lokalna firma budowlana CR Reynolds Ltd dostarczy projekt w samym sercu centrum Hull.

„Remont Queens Gardens stworzy pierwszorzędną i unikalną miejską przestrzeń zieloną w sercu naszego miasta. Ogrody będą również działać jako imponująca przestrzeń do występów i lepiej opowiadać o swoim związku z morską przeszłością Hull.

Ta renowacja jest ważnym elementem zarówno w transformacyjnym projekcie Hull: Yorkshire’s Maritime City, jak i naszej inwestycji w otwarte przestrzenie miasta. W ostatnich latach nasze zaangażowanie w inwestycje w tereny zielone, takie jak East Park, Pearson Park i West Park, przyniosło ogromne korzyści mieszkańcom, odgrywając ważną rolę w ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu – co było nieocenione podczas blokady i pandemii.” – powiedział Radny Daren Hale.

Renowacja Queens Gardens warta 11,7 miliona funtów poprawi dostępność i przepływ odwiedzających, zapewni naprawy strukturalne poprzez przebudowę murów obwodowych, wprowadzi niestandardowe dzieła sztuki publicznej, poprawi bioróżnorodność i zregeneruje ukochaną otwartą przestrzeń. 

Projekt obejmuje renowację Rose Bowl i jej zabytkowej fontanny.

Renowacja Queens Gardens jest integralną częścią projektu Hull: Yorkshire’s Maritime City, ponieważ połączy Hull Maritime Museum ze stocznią North End – która będzie nowym domem historycznego Arktycznego Corsaira. Stocznia przekształca się w nową atrakcję turystyczną, która po raz pierwszy opowie swoją bogatą historię.