Jeżeli twój biznes ucierpiał w wyniku powodzi z 5 grudnia zeszłego roku, teraz masz szansę ubiegać się o pomoc finansową od miasta. Rząd przekazał Hull odpowiednie środki na ten cel.
Twoja firma ucierpiała na skutek powodzi? Dostaniesz odszkodowanie
Z powodu zalania, które miało miejsce 5 grudnia ubiegłego roku, ucierpiało nawet 125 przedsiębiorstw, głównie zlokalizowanych w obszarze English Street. Teraz na pomoc biznesmenom miasto postanowiło przeznaczyć £230.000. Pieniądze mają służyć takim celom jak sprzątanie, zakup nowego wyposażenia, materiałów, produktów, a także pokryć koszty tymczasowego lokalu zastępczego. Przedsiębiorcy będą mogli też ubiegać się o zmniejszenie council tax na okres trzech miesięcy – podobnie jak prywatni mieszkańcy zalanych obszarów.

W perspektywie długoterminowej miasto pracuje nad tym, by system przeciwpowodziowy przy Albert Dock był jak najszybciej sprawny, podobnie jak wszystkie inne zabezpieczenia powodziowe w East Riding.

Radny Stephen Brady, przewodniczący Hull City Council, powiedział: „Cieszę się, że rząd zgodził się na udzielenie pomocy. Przypływ nawiedził Hull niemal trzy miesiące temu i teraz niezwykle istotnym jest, by wsparcie dotarło do potrzebujących najszybciej jak to możliwe” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Każdy zainteresowany otrzymaniem miejskiej pomocy powinien skontaktować się z Business Support Grant Scheme mailowo business.suport@hullcc.gov.uk lub telefonicznie pod numerem 01482 300 301.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/