Niemal każdego miesiąca firma Siemens otwiera kolejny nabór na pracowników w fabryce turbin wiatrowych w Hull.

Fabryka turbin wiatrowych w Hull ruszyła. Pierwsze wiatraki już są produkowane. Część pracowników już zatrudniono — kolejnych Siemens nadal poszukuje.

Tylko w ubiegłym roku do obsługi produkcji, pakowania i wykańczania elementów turbin wiatrowych zatrudniono 140 osób. Teraz szef fabryki Jason Speedy poinformował, że już wkrótce potrzebne będzie kolejne 300 osób do pracy. Osoby te również będą pracować na produkcji. Ich zadaniem będzie składanie olbrzymich podstaw — wież, na których zamontowane zostaną później turbiny wiatrowe. To ostatni etap produkcji wiatraków, które następnie załadowywane będą na statki i Morzem Północnym transportowane dalej.

W tej chwili w fabryce Siemensa w Hull pracuje około 650 osób. Konkurencja była olbrzymia, bo chęć podjęcia pracy w Siemensie zgłosiło aż 22 tysiące kandydatów.

Kolejne oferty pracy fabryka zamieszczać będzie na swojej stronie internetowej oraz na stronie internetowej Green Port Hull. Zachęcamy do śledzenia i życzymy wszystkim zainteresowanym powodzenia w rekrutacji!