W weekend na Anlaby Road zainstalowano innowacyjne, nowe przejście dla pieszych zaprojektowane w celu poprawy bezpieczeństwa.

Przejście stanowi część dwóch nowych skrzyżowań w mieście, których celem jest wykorzystanie nauk behawioralnych do „nakłaniania” większej liczby ludzi do korzystania z nich – i używania ich poprawnie.

Pierwsze tego typu przejścia w Wielkiej Brytanii będą miały przyciągające wzrok wzory, aby zachęcić ludzi do korzystania z nich.

Drugie przejście zostanie zainstalowane na Market Place jeszcze w tym tygodniu.

 „Z zadowoleniem przyjmujemy instalację przejść dla pieszych i cieszymy się, że możemy być częścią tego innowacyjnego projektu, który uzupełnia strategię bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki ścisłej współpracy z Road Safety Trust i Liverpool City Council, Hull odegra kluczową rolę w szerszym podejściu do zmniejszenia liczby ofiar pieszych na drogach”. – powiedział Radny Dean Kirk

Wskaźniki wypadków pieszych w Liverpoolu i Hull należą do najwyższych w Wielkiej Brytanii i wynoszą odpowiednio 54 i 44 mieszkańców na 100 000 osób.

Pełna próba zostanie przeprowadzona na Anlaby Road i Market Place od 18 do 31 października, po czym projekty skrzyżowań zostaną usunięte.

Projekt jest realizowany wraz z firmą zajmującą się badaniami behawioralnymi So-Mo i firmą danych Agilysis przez Radę Miasta Hull we współpracy z Radą Miasta Liverpool, która otrzymała 200 000 funtów od Road Safety Trust.

Projekt został po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku .

Rada napisała do mieszkańców i firm w miejscach, w których odbywały się próby przejścia.