W najbliższą sobotę w East Park pojawi się objazdowe wesołe miasteczko z prawdziwym roller coasterem! A to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na nas w Hull w najbliższych dniach.

W wesołym miasteczku w East Park będziemy mogli bawić się od 27 maja do 4 czerwca codziennie od południa do 20.00. Za bilet w cenie 6.99 funta otrzymujemy możliwość korzystania z wszystkich atrakcji znajdujących się w miasteczku — a wśród nich m.in. z roller coastera, samochodzików czy karuzeli. Osoby towarzyszące wchodzą za darmo.

Również od 27 maja do 4 czerwca najmłodsi będą mieli okazję poznać zwyczaje morskich zwierząt. Oceanarium The Deep organizuje bowiem oprowadzanie pod hasłem „Turtle Terrors”, podczas którego dzieci będą mogły poobserwować żółwie morskie, a nawet je dotknąć. Każdego dnia od godziny 10.00. Bilety dostępne są w cenie od 10,50 do 12,50 funta. Dzieci w wieku do 3 lat wchodzą za darmo. Więcej informacji: www.thedeep.co.uk.

Bezpłatna wystawa fotografii Travel Photography znajduje się na Princes Dock Street. Zdjęcia będzie można oglądać do 30 czerwca. Fotografie, które przedstawiają między innymi krajobrazy i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, zostały wybrane spośród zgłoszeń nadesłanych ze 120 państw na całym świecie.

27 maja w teatrze Hull Truck Theatre o godzinie 10.00 rozpocznie się seria przedstawień skierowanych do najmłodszego odbiorcy (w wieku od 3 do 6 lat). Bajki opowiadać będzie Finlay McGuigan, prosząc dzieci o pomoc w znalezieniu zakończeń dla prezentowanych historii. Bilety dostępne są w cenie 3 funtów (dorośli wchodzą za darmo).

Kolejna ciekawa propozycja to Scarecrow Festival, który potrwa od 27 maja do 4 czerwca. W poprzednich edycjach wśród gości festiwalu był m.in. Elton John czy bohaterowie z Czarownika z Krainy Oz. Kto w tym roku będzie bawić publiczność? Sprawdź sam na www.wetwang.org.uk.

27 i 28 maja odbędzie się dwudniowe wydarzenie: Hornsea Horse And Dog Show (Hall Garth Park w Hornsea). W planie wyścigi konne i długie spacery. I wiele innych atrakcji skierowanych głównie dla dzieci, lecz nie tylko. Więcej informacji: www.patringtonmillshowyard.co.uk/.

W sobotę 27 maja na terenie Sewerby Hall and Gardens przy Church Lane (Sewerby) od godziny 11.00 odbywać się będą pokazy kukiełkowe. Po szczegółowe informacje zapraszamy na www.sewerbyhall.co.uk.