Od połowy tygodnia spodziewać się możemy przepięknej pogody. Wcześniej jednak musimy nastawić się na bardzo silne i niebezpieczne podmuchy wiatru, ostrzegają meteorolodzy. 

Meteorolodzy z Met Office ostrzegają, że przynajmniej do końca wtorku spodziewać się można w Hull i w regionie bardzo silnych podmuchów wiatru o prędkości nawet powyżej 100 km/h. Z tego powodu biuro meteorologiczne Met Office wydało żółte ostrzeżenie meteorologiczne dla całego regionu, które obowiązuje od poniedziałku do godzin wieczornych we wtorek.

Niewykluczone, że w regionie pojawią się również bardzo ulewne opady deszczu. Meteorolodzy proszą kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodami po drogach w regionie. Silny wiatr może przewracać drzewa i łamać gałęzie, stanowiąc olbrzymie zagrożenie dla podróżujących samochodami.

Meteorolodzy z Met Office zwracają także uwagę na to, że możliwe będą opóźnienia w działaniu komunikacji publicznej ze względu na to, że silne, porywiste wiatry o tej porze roku nie są typowym zjawiskiem pogodowym i firmy przewozowe nie są przygotowane do szybkiego usuwania ewentualnych szkód wyrządzonych przez podmuchy wiatru.

Na szczęście już w środę do Wielkiej Brytanii nadciągnąć ma fala upałów. W niektórych miejscach termometry wskażą nawet 30 stopni. Niewykluczone, że czeka nas jedno z najgorętszych lat w historii Wielkiej Brytanii. Szczególnie pięknie i gorąco będzie w weekend, twierdzą eksperci. A my już cieszymy się na upały. Lato, przybywaj!