Część promenady River Hull będzie zamknięta od tego tygodnia ze względu na bezpieczeństwo publiczne.

W ramach bieżącego systemu monitorowania strukturalnego Rady Miasta Hull, szczegółowe inspekcje wykazały, że niektóre północne odcinki promenady muszą zostać zamknięte w celu utrzymania bezpieczeństwa publicznego, podczas gdy rada zajmie się oceną konstrukcji.

Prace nad zamknięciem odcinków promenady rozpoczną się w poniedziałek 18 października i będą prowadzone w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 17:00. Prace mają potrwać do dwóch tygodni.

Po zamknięciu odcinków nie będzie już można przejść całej drogi z Drypool Bridge do Myton Bridge przez promenadę. High Street jest dostępna jako trasa alternatywna.

„Te odcinki promenady River Hull są bardzo stare i zbliżają się do swojego końca. Po szczegółowych inspekcjach zdecydowano, że budowle muszą zostać zamknięte, aby zapewnić bezpieczeństwo ludności. Gdy zostaną zabezpieczone, będziemy mogli opracować plan na przyszłość promenady. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może spowodować ta praca”. – powiedział Radny Dean Kirk.

Każdy, kto ma pytania dotyczące tego zamknięcia, powinien skontaktować się z zespołem Bridges pod numerem 01482 300300 lub wysłać e-mail na adres bridge.manager@hullcc.gov.uk.