Dominik Choromański mieszka w Hull od sześciu lat. Niedawno opublikował swój pierwszy tomik poezji.
„Rewolucja Stanu Umysłu” to pierwszy tomik poezji Dominika WilliamaCezara Choromańskiego. Zbiór jest wielotematyczny – pojawiają się tutaj wiersze miłosne, dramatyczne, a „czasami nawet druzgocące” – dodaje sam poeta. Jednak tematem przewodnim jego twórczości jest motywacja do życia. „Zawsze starałem się zakończyć przygodę w pozytywny sposób, interesowała mnie możliwość odnowienia bądź lepszego startu. Życie oraz otaczający mnie świat były moją główną inspiracją, gdy składałem w całość tomik wierszy. Poprzez moją twórczość chciałem w umiejętny sposób pokazać ludziom, że mimo iż świat jest w pewnym stopniu zainfekowany i jesteśmy nieustannie programowani, w dalszym ciągu jest nadzieja by żyć jako wolni ludzie. Wolność była, jest i będzie moim najważniejszym motywem, jeżeli chodzi o całą moją twórczość” – mówi Choromański.
Dominik ma dwadzieścia lat, a od sześciu mieszka w Hull. Przyjechał tutaj z Łomży, gdzie mieszkał od urodzenia. Swoją przygodę z poezją rozpoczął w 2008r., jak wielu innych poetów – z nieszczęścia. Zawsze jednak starał się dostrzegać pozytywny aspekt każdej sytuacji. Dzisiaj studiuje: interesuje się psychologią sportu i samorozwojem.
W lutym tego roku stwierdził, że czas pokazać się światu i zebrał kilka wierszy, które opublikował we współpracy z wydawnictwem Poligraf. Skąd nazwa „Rewolucja Stanu Umysłu”? „Jest to pewnego rodzaju prowokacja oraz zachęta dla ludzi, by wstali i ruszyli do przodu, tocząc bój z własnym życiem, pokonując wszelkie negatywne aspekty, które niekorzystnie wpływają na stan obecnego egzystowania. Rewolucje w życiu każdego człowieka są niezbędne”. Próbki twórczości, a także głębszy wgląd w filozofię Dominika WilliamaCezara Choromańskiego można zobaczyć na jego stronie: http://rewolucjeumyslu.wix.com/williamcezar.
Poniżej prezentujemy fragment wiersza „Zaprogramowani”:
„zaprogramowani
ostatni cud świata
przed nami
stracimy go jako poddani
jesteśmy zaprogramowani”